15 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს, ჰუმანიტარული ფაკულტეტის ვიცე დეკანს, ნატალია გილიუ-სულიკაშვილსა (Natalia Guilluy-Sulikashvili) და პროფესორ, ბართლომი კურმოს (Barthelemy Courmont) უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანთან, ეკა აკობიასთან, ტურიზმის სკოლის დეკანთან, ვარდო კოპალეიშვილთან და თორნიკე ფურცელაძესთან, კავკასიის ტურიზის სკოლის საბაკალავრო და სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციულ დირექტორთან.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე, კერძოდ ერთობლივი პროგრამების შემუშავებაზე ტურიზმისა და საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამებზე.

On December 15th, International Relations Department of Caucasus University hosted representatives from Lille Catholic University, Vice-Dean (Languages and International Affairs Department), Natalia Guilluy-Sulikashvili and Professor Barthélémy Courmont.
Within the framework of the visit, meeting was held with the Dean of Caucasus School of Governance, Eka Akobia, the Dean of Caucasus Tourism School, Vardo Kopaleishvili and Tornike Purtseladze, Graduate and Undergraduate Programs Administrative Director at Caucasus School of Tourism.
During the meeting, the parties discussed the possibilities of deepening cooperation, in particular, the development of joint programs on tourism and international relations.