26 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტში, CU-ის პრეზიდენტმა - კახა შენგელიამ - არასამთავრობო ორგანიზაცია „წითელი ხიდის“ სამოქალაქო განვითარების სკოლის მოსწავლეებს, წევრებსა და წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ორგანიზაცია ეთნიკურად აზერბაიჯანელი ახალგაზრდებითაა დაკომპლექტებული, რომლებიც მარნეულში ცხოვრობენ. CU-ის პრეზიდენტი კახა შენგელია სიტყვით მიესალმა და წარმატება უსურვა თითოეულ მათგანს.
ვიზიტის ფარგლებში, მოსწავლეებს ჩაუტარდათ საინფორმაციო შეხვედრა, გაეცნენ კავკასიის უნივერსიტეტის საბაკალავრო პროგრამებს და იმ შესაძლებლობის, რასაც CU აბიტურიენტებს სთავაზობს. ასევე, შეხვდნენ იმ სკოლების დეკანებს, რომელი პროგრამებითაც იყვნენ დაინტერესებულნი.
შეხვედრის დასასრულს მონაწილეებს, ტრადიციულად, კამპუს ტური ჩაუტარდათ. დაათვალიერეს უნივერსიტეტის ინფრასტრუქტურა, გარემო და სხვადასხვა სტუდენტური სივრცეები. კავკასიის უნივერსიტეტისგან „წითელი ხიდის“ სამოქალაქო განვითარების სკოლის მოსწავლეებს, წევრებსა და წარმომადგენლებს სიმბოლური საჩუქრები გადაეცათ.

On April 26, at Caucasus University, CU President – Dr. Kakha Shengelia - hosted the students, members and representatives of the non-governmental organization "Red Bridge" Civil Development School.
The organization is composed of ethnic Azerbaijani youths who live in Marneuli. The president of CU Dr. Kakha Shengelia welcomed and wished success to each of them.
Within the framework of the visit, students attended an informational meeting, they got to know the undergraduate programs of Caucasus University and the opportunities CU offers to applicants. They also met with the deans of the schools whose programs they were interested in.
At the end of the meeting, the participants were traditionally given a tour of the campus. They toured the university's infrastructure, environment and various student spaces. Students, members and representatives of "Red Bridge" Civil Development School were given symbolic gifts from Caucasus University.