„მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ - ლიტერატურულ-კალიგრაფიული სალონი
18  მარტს, „საქართველოს კალიგრაფთა ასოციაციაში“, პროექტის „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ ფარგლებში, შედგა პირველი ღონისძიება: ლიტერატურულ-კალიგრაფიული სალონი, რომელიც სამ ეტაპადაა დაგეგმილი.
სტუდენტებმა ისაუბრეს ოთარ ჭილაძის შემოქმედების მნიშვნელოვან ეპიზოდებზე და, კალიგრაფ დავით მაისურაძის ხელმძღვანელობით, დაიწყეს კალიგრაფიული ნიმუშების შექმნა. 24 მარტს ლიტერატურულ-კალიგრაფიული სალონური შეხვედრების მონაწილეები ნამუშევრებს საბოლოო სახეს მისცემენ და წარადგენენ კავკასიის უნივერსიტეტში.
CU-ში წლების განმავლობაში ხორციელდება აღნიშნული პროექტი „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ (ავტორი - პროფესორი მარიამ მანჯგალაძე), რომელიც ქართულის, როგორც სახელმწიფო ენის, ქართველურ ენათა და დიალექტთა შესწავლასა და პოპულარიზაციას უწყობს ხელს.
ქართული ენის დღეების ღონისძიებათა ციკლს ჰყავს ერთგული მხარდამჭერები და თანაორგანიზატორები, მათ შორისაა „საქართველოს კალიგრაფთა ასოციაცია“, რომელიც უკვე უკვე მესამე წელია,  ერთობლივად შემუშავებული პროექტების საფუძველზე თანამშრომლობს ჩვენთან.

On March 18, the first event of the "I Love Georgian - My State Language" project was held at the "Georgia Calligraphers Association." The event, a literary-calligraphic salon, is planned to be held in three-stages.
Students talked about important episodes of Otar Chiladze's work and, guided by calligrapher Davit Maisuradze, began crafting calligraphic samples. On March 24, participants of the literary-calligraphic salon meetings will refine their works and showcase them at Caucasus University.
The project "I Love Georgian - My State Language" (author - professor Mariam Manjgaladze) has been implemented in CU for years. It aims to promote the study and popularization of Georgian as the state language, as well as Georgian languages and dialects.
The cycle of Georgian Language Days events has loyal supporters and co-organizers, including the "Georgian Calligraphers' Association" which has been cooperating with us on the basis of jointly developed projects for the third consecutive year.