24-28 სექტემბერს, კავკასიის უნივრსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და მედიის სკოლის სტუდენტები - თეკლა ზღუდაძე, ანი მელაძე და რევაზ ჭითანავა პროექტის Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research ფარგლებში სამუშაო ვიზიტით ქ. გიუმრიში, სომხეთში იმყოფებოდნენ.
ვიზიტის მიზანი იყო პროექტის მონაწილე ქვეყნებში (გერმანია, საქართველო, ბელორუსია, სომხეთი, უკრაინა) არსებული პოლიტიკური სისტემების, შეიარაღებული და გაყინული კონფლიქტებისა და მედიის პრობლემების განხილვა. პროექტის ორგანიზატორების და მონაწილეების ჩართულობით სტუდენტებმა შექმნეს ფოტო/ბლოგის, ვიდეოსა და კვლევის სამუშაო ჯგუფები და შეიმუშავეს ერთობლივად შესაბამისი მედია პროდუქტები.
ვიზიტის ფარგლებში მონაწილეებმა შეხვედრები გამართეს სომხეთის ჟურნალისტური გაერთიანებების (Asbarez Journalists’ Club, Dialogue Media Press Center, TUMO) წარმომადგენელებთან. ამასთან, განახორციელეს სხვადასხვა სახის შემეცნებითი/კულტურული ვიზიტები ქალაქ გიუმრიში.
დასკვნით ნაწილში გაიმართა კონფერენცია, რომლის ფარგლებში მონაწილეებმა შეაჯამეს ვიზიტის ფარგლებში შექმნილი მედია პროდუქტები და პროექტის შედეგები.

On September 24-28, students of Caucasus School of Governance and Caucasus School of Media - visited Gyumri, Armenia, within the framework of the project Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research.
The main purpose of the meetings is discussion of the political systems, armed and cold conflicts and social media problems in the participating countries (Germany, Georgia, Belarus, Armenia and Ukraine). With the involvement of the project organizers and participants, the students formed photo / blog, video and research workgroups and jointly developed relevant media products.
During the visit, the participants and project organizers met with representatives of Armenian journalistic associations (Asbarez Journalists’ Club, Dialogue Media Press Center, TUMO). In addition, various cognitive / cultural visits were conducted in the city of Gyumri.
In the final part of the conference, the participants summarized created media products during the visit and the results of the project.