ჟან მონეს მოდულის პროექტის - მედიაწიგნიერების ევროპული მოდელების ინტეგრირება ქართულ აკადემიურ სფეროში (EUMLGE) ფარგლებში, 2025 წლის მაისიდან ივლისამდე შეხვედრები გაიმართა სკოლის პედაგოგებთან ქუთაისის მე-2 და 31-ე საჯარო სკოლებში, ქუთაისის კერძო სკოლაში „პროგრესი“, რუსთავის მე-7, მე-16 და მე-18 საჯარო სკოლებში, თბილისის მე-10 და 160-ე საჯარო სკოლებში, თბილისის კერძო სკოლაში „მწვანე სკოლა“ და ფონდ თბილისის მოზარდთა სახლში.
შეხვედრების დროს პროექტის ავტორმა, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა გიორგი ჯოლოგუამ, მონაწილე პედაგოგებს გააცნო მედიაწიგნიერების კომპეტენციის სასკოლო განათლებაში ინტეგრირების ევროპული მიდგომების გამოცდილება.
პროექტის განმავლობაში ჩატარებული შეხვედრების მიზანია ქართული სკოლების მასწავლებლებისთვის მედიის წიგნიერების სასწავლო გეგმაში ინტეგრირების მნიშვნელობის, არსისა და ევროპული პრაქტიკის შესახებ ცნობიერების ამაღლება.

Within the Jean Monnet project Integrating EU Models of Media Literacy Education into Georgian Academic Sphere (EUMLGE), from May to July 2025 meetings were held with schoolteachers at Kutaisi public schools #2 and #31, Kutaisi private school “Progresi”, Rustavi public schools #7, #16 and #18, Tbilisi public schools #10 and #160, Tbilisi private school “Mtsvane Skola” and Tbilisi Youth House Foundation.
During the meetings, the project author – Caucasus University Associate Professor Dr. George Jologua introduced European models and the practice of integrating media literacy into formal education to the participant teachers.