კავკასიის უნივერსიტეტში, „შეხვდი სტარტაპერს“ სერიის ფარგლებში, გაიმართა შეხვედრა ქართველ ანტრეპრენერთან, ბიზნეს აღმასრულებელთან და CEO-თან, ლევან მესხიშვილთან.
შეხვედრის მსვლელობისას სტუდენტებმა დეტალური ინფორმაცია მიიღეს ლევანის ანტრეპრენერული გზის, მის მიერ დაფუძნებული სტარტაპების განვითარების ეტაპებისა და იმის შესახებ, თუ როგორ იყენებს ის ტექნოლოგიებს პრობლემების გადაჭრისა და ბიზნესის ეფექტიანად მართვისთვის.
სპიკერმა ყურადღება გაამახვილა იმ პრაქტიკულ მაგალითებზე და გამოწვევებზე, რომლებიც თან ახლდა სერვისებზე დაფუძნებული სტარტაპების შექმნასა და მათ განვითარებას. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო Bookinghub.ge - ის - პირველ ქართულ ციფრულ ჯავშნების პლატფორმას, რომელმაც ხელი შეუწყო სერვისების გაციფრულებასა და მომხმარებლებისთვის მათი ხელმისაწვდომობის ზრდას.
ლევან მესხიშვილი არის რამდენიმე წარმატებული სტარტაპის თანადამფუძნებელი და დირექტორი, მათ შორის: Webapp, Bookinghub.ge და GoSMS. ლევანი ასევე გახლავთ მენტალური ჯანმრთელობის ცენტრ „დიალოგის“ მმართველი პარტნიორი.
ღონისძიების ფარგლებში სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, სპიკერისაგან მიეღოთ პრაქტიკული რჩევები სტარტაპის შექმნის, მართვისა და ბაზარზე პოზიციონირების პროცესთან დაკავშირებით.
შეხვედრა წარიმართა ინტერაქტიულ ფორმატში, სადაც სტუდენტებს მიეცათ შესაძლებლობა დაესვათ მათთვის საინტერესო კითხვები.

At Caucasus University, as part of the "Meet a Startuper" series,Innovation and Entrepreneurship Center hosted a meeting with Georgian entrepreneur, business executive, and CEO - Levan Meskhishvili.
During the event, students received detailed information about Levan’s entrepreneurial journey, the development stages of the startups he founded, and how he uses technology to solve problems and manage business efficiently.
The speaker focused on practical examples and challenges associated with creating and developing service-based startups. Special attention was given to Bookinghub.ge — the first Georgian digital booking platform that contributed to the digitization of services and increased their accessibility for customers.
Levan Meshishvili is the co-founder and director of several successful startups, including Webapp, Bookinghub.ge, and GoSMS. He is also the managing partner of the mental health center "Dialog”.
During the event, students had the opportunity to receive practical advice from the speaker regarding startup creation, management, and market positioning.