კავკასიის უნივერსიტეტის მწვანე ტურიზმის ჰაბის შეხვედრა ლიდერობის აკადემია „საბადოსთან“
13 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის მწვანე ტურიზმის ჰაბის სტეიკჰოლდერებთან თანამშრომლობის სერიის ფარგლებში გაიმართა შეხვედრა ლიდერობის აკადემია „საბადოს“ ხელმძღვანელთან, გიორგი უგულავასთან.
შეხვედრის ფარგლებში გიორგი უგულავას მიეწოდა ინფორმაცია მწვანე ტურიზმის ჰაბის მიზნების, მიმდინარე საქმიანობებისა და დაგეგმილი ინიციატივების შესახებ. მხარეებმა იმსჯელეს მწვანე ტურიზმის, მდგრადი განვითარების, სერვისის დიზაინისა და არაფორმალური განათლების მიმართულებით ერთობლივ ინიციატივებზე.
შეხვედრის მთავარი თემა იყო „საბადოს“ პროგრამებში მწვანე ტურიზმისა და სერვისის დიზაინის მიმართულებით ტრენინგებისა და საგანმანათლებლო აქტივობების ინტეგრირება. საუბარი, ასევე, შეეხო ტურიზმისა და სტუმარმასპინძლობის სფეროში პროფესიული და მოკლევადიანი ტრენინგების შეთავაზებას საჯარო სკოლებისა და ახალგაზრდული პროგრამებისთვის.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ახალგაზრდებისთვის პრაქტიკულ და გამოცდილებაზე დაფუძნებულ სასწავლო პროგრამებს, რაც ეხმიანება ლიდერობის აკადემია „საბადოს“ ხედვას - არაფორმალური განათლების გზით ლიდერული და  პრაქტიკული უნარების განვითარებას.
კავკასიის უნივერსიტეტის მწვანე ტურიზმის ჰაბი მომავალშიც აქტიურად განაგრძობს პარტნიორული ქსელის გაფართოებას, რათა ხელი შეუწყოს მდგრადი ტურიზმის სფეროში ცოდნის გავრცელებასა და ახალგაზრდებში პრაქტიკული უნარების განვითარებას.

On May 13, 2026, within the framework of the Caucasus University Green Tourism Hub’s stakeholder engagement series, a meeting was held with Giorgi Ugulava, Head of the Sabado Leadership Academy.
During the meeting, Giorgi Ugulava received information about the goals, ongoing activities, and planned initiatives of the Green Tourism Hub. The parties discussed joint initiatives in the fields of green tourism, sustainable development, service design, and non-formal education.
The main topic of the meeting was the integration of training programs and educational activities in green tourism and service design within Sabado’s programs. The discussion also covered the provision of professional and short-term training opportunities in tourism and hospitality for public schools and youth-oriented programs.
Special attention was given to practical and experience-based educational programs for young people, which aligns with the vision of the Sabado Leadership Academy - fostering leadership and practical skills through non-formal education.
The Caucasus University Green Tourism Hub will continue to actively expand its network of partners in order to support the dissemination of knowledge in the field of sustainable tourism and the development of practical skills among young people.