კავკასიის უნივერსიტეტში, რიგით მეხუთე საერთაშორისო სამეცნიერო - პრაქტიკული კონფერენცია „ტელეკომუნიკაციები და უსაფრთხოება“ გაიმართა, რომელიც ტელეკომუნიკაციებისა და კიბერუსაფრთხოების მიმართულებით, სფეროს უახლესი ტენდენციების განხილვასა და გამოცდილების გაზიარებას ემსახურებოდა.
კონფერენციაში მონაწილეობას იღებდნენ დარგის წამყვანი სპეციალისტები და მეცნიერები უკრაინიდან, ბულგარეთიდან, ყაზახეთიდან, რუმინეთიდან და სხვა ქვეყნებიდან, რაც კონფერენციას კიდევ უფრო მეტ დატვირთვასა და მნიშვნელობას ანიჭებს როგორც ჩვენთან, ისე საერთაშორისო დონეზე.
საქართველოში პირველი საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „ტელეკომუნიკაციები და უსაფრთხოება“ „სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციისა“ (SCSA) და „ინტერნეტის განვითარების ინიციატივის“ (IDI) ორგანიზებით უკვე მეხუთედ ჩატარდა, ხოლო მეორე წელია ღონისძიებას მხარდაჭერას ComCom - თან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრი და „RIPE NCC” უწევენ. კონფერენციაში მონაწილეობას კიბერუსაფრთოების სფეროს ექსპერტები, ასევე, აკადემიური წრეების, სახელმწიფო სექტორის და ინდუსტრიის წარმომადგენლები იღებდნენ.

The Fifth International Scientific–Practical Conference “Telecommunications and Security”
Caucasus University hosted the Fifth International Scientific–Practical Conference “Telecommunications and Security”, dedicated to discussing the latest trends in telecommunications and cybersecurity, as well as fostering the exchange of professional knowledge and experience.
The conference brought together leading experts and scholars from Ukraine, Bulgaria, Kazakhstan, Romania, and several other countries, significantly enhancing its relevance and impact both nationally and internationally.
The International Scientific Conference “Telecommunications and Security”—the first of its kind in Georgia—has now been held for the fifth time, organized by the Scientific Cyber Security Association (SCSA) and the Internet Development Initiative (IDI). For the second consecutive year, the event was supported, in partnership with ComCom, by Caucasus University Cyber Security Center and RIPE NCC. Participants included cybersecurity experts alongside representatives from academia, the public sector, and industry, creating a strong platform for interdisciplinary dialogue and collaboration.