კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის ადმინისტრაციის ინიციატივით და კავკასიის უნივერსიტეტის კარიერული განვითარების და დასაქმების ხელშეწყობის სამსახურის ორგანიზებით, 2023 წლის 14 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტსა და საჯარო სამსახურის ბიუროს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მხარეები თანხმდებიან დაგეგმონ და განახორციელონ ისეთი ღონისძიებები, რომლებიც ერთი მხრივ ხელს შეუწყობს კავკასიის უნივერსიტეტის საჯარო მმართველობის საბაკალავრო და სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების განვითარებას, ხოლო მეორე მხრივ წვლილს შეიტანს ბიუროში დასაქმებულ პირთა კვალიფიკაციისა და უნარ-ჩვევების განვითარებაში.
მემორანდუმის მიზანია კავკასიის უნივერსიტეტსა და ბიუროს შორის დამყარდეს მჭიდრო პარტნიორული ურთიერთობები, რომელიც საგანმანათლებლო სივრცეს და საჯარო სექტორს დააახლოვებს.

On July 14, 2023, at the initiative of the administration of the Caucasus School of Governance and through the organization of the Career Development and Employment Promotion Service of Caucasus University, a memorandum of cooperation was signed between the Caucasus University and the Civil Service Bureau.
The parties agree to plan and implement such measures that, on the one hand, will contribute to the development of Caucasus University bachelor’s and master’s degree programs of public administration, and on the other hand, will contribute to the development of the qualifications and skills of the people employed in the Bureau.
The purpose of the memorandum is to establish close partnership relations between the Caucasus University and the Bureau, which will bring the educational space and the public sector closer.