23 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, კავკასიის უნივერსიტეტსა და საქართველოს ტურიზმის ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის მიზანია, ორმხმრივი თანამშრომლობის გზით ხელი შეეწყოს საქართველოს ტურიზმის მდგრად განვითარებას საგანმანათლებლო ტურიზმის მიმართულებით, ასევე ტურიზმის სკოლის სტუდენტების კვალიფიკაციის ამაღლებას და მათი პროფესიული უნარ-ჩვევების გამომუშავებას. მემორანდუმი მოიაზრებს ერთობლივი საგანმანათლებლო პროგრამებისა თუ პროექტების დაგეგმვასა და განხორციელებას, რომლებიც მიმართული იქნება სამეცნიერო კვლევების, საგანმანათლებლო საქმიანობისა და სტუდენტების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობისაკენ.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ და საქართველოს ტურიზმის ასოციაციის თავმდჯდომარემ, ნატალია კვაჭანტირაძემ.

On March 23, a Memorandum of Cooperation was signed between Caucasus University and the Georgian Tourism Association on the campus of Caucasus University.
The purpose of the memorandum is to promote the sustainable development of tourism in Georgia through educational cooperation in the field of educational tourism, as well as to raise the qualification of students of Caucasus School of Tourism and to develop their professional skills. The memorandum envisages the planning and implementation of joint educational programs or projects aimed at promoting scientific research, educational activities and professional development of students.
The Memorandum was signed by the President of the Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, and the President of the Georgian Tourism Association, Natalia Kvachantiradze.