6-8 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია, „ლიბრარეამ“, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ინიციატივით, ამერიკული და ინგლისური ლიტერატურის ახალგაზრდა მკვლევარებს უმასპინძლა, რომლებმაც ისაუბრეს ინგლისური და ამერიკული მაღალი მოდერნიზმის შესახებ. შეხვედრებმა სტუდენტებს საშუალება მისცა გაეღრმავებინათ ცოდნა ლიტერატურის ისტრიაში ამ ერთ-ერთი ყველაზე დიდი და მრავალფეროვანი ეპოქის შესახებ.
ახალგაზრდა მკვლევარებმა - ქეთი ჯმუხაძემ, ლიზი ძაგნიძემ, ნინო ჭინჭარაულმა, ანა პალაგაშვილმა და სოფო გელიაშვილმა ბაკალავრებს გააცნეს მაღალი მოდერნიზმის რამდენიმე მნიშვნელოვანი ავტორი, ისაუბრეს მოდერნისტული ეპოქის რამდენიმე თავისებურების შესახებ. განხილული იყო ქალაქის პოეტიკა ჯოისთან და მოდერნისტებთან, ლიტერატურის მუსიკალიზაცია და კონტრაპუნქტის ნიმუში ჰაქსლისა და ჯოისის რომანებში, ასევე, თომას ელიოტის „უნაყოფო მიწის“ მნიშვნელობა და გადაფასების ცნება, ასევე, უ. ჰ. ოდენისა და ჯუნა ბარნსის შემოქმედების ზოგადი მიმოხილვა. აღსანიშნავია, რომ ეს ბოლო ორი ავტორი ნაკლებად ცნობილი და შესწავლილია საქართველოში.

On June 6-8, Caucasus University Bookstore Librarea, at the initiative of the School of Humanities and Social Sciences, hosted young scholars of American and English literature who spoke on English and American high modernism. The meetings provided students with an opportunity to deepen their knowledge of one of the largest and most diverse eras in the history of literature.
Young researchers - Keti Jmukhadze, Lizi Dzagnidze, Nino Chincharauli, Ana Palagashvili and Sopho Geliashvili - introduced the students to several important authors of high modernism, talked about some peculiarities of the modernist era. The poetics of the city were discussed with Joyce and the Modernists, the musicalization of literature, and the counterpoint pattern in Huxley and Joyce's novels, the meaning of Thomas Elliott's "The Waste Land" and the notion of reassessment as well as the general overview of W. H. Auden’s and Djuna Barnes’ works. It should be noted that these last two authors are less known and studied in Georgia.