გამოიცა კავკასიის უნივერსიტეტის რეცენზირებადი საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალის „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ მე-7 (1) ნომერი.
- ნუცა პირადაშვილი, ბარბარე ტაბიძე. გრიპის და რესპირატორული ვირუსის კლინიკური და ეპიდემიოლოგიური მახასიათებლები ბავშვებში. 7-16
- დეა ნიჟარაძე. სტუდენტთა ცოდნისა და დამოკიდებულებების კვლევა COVID-19 ვაქცინაციის მიმართ. 18-27
- თიკო გობეჯიშვილი. სტრესი და უმუშევრობა ახალგაზრდებში. 28-36
- ანა გუგეშაშვილი. მასწავლებელთა დამოკიდებულება აშკარა და ფარული ბულინგის მიმართ, ჩარევის ეფექტურობა. 37-45
- მაგდა რუხაძე. ემოციური დისრეგულაციისა და ფიზიოლოგიური კრიტერიუმების როლი კვებითი დამოკიდებულების პროგნოზირებაში. 46-55
- ნატალია ხუციშვილი. გაფანტული სკლეროზის სოციალური და ეკონომიკური ტვირთი. 56-63
- ქეთევან ბაკარაძე. რეფერენტული ფასწარმოქმნის პოლიტიკა ჩრდილოეთ ევროპის ქვეყნებში 64-71
- თამთა ქვრივიშვილი, მარიამ ნატრაძე. გენდერული უთანასწორობის პრობლემა სამუშაო ადგილებზე 72-75
- მარიამ ბერულავა, ნატო ინდუაშვილი, ქეთევან ლომსაძე. რეპროდუქციული ჯანმრთელობა და ქალთა უფლებები. 76-85
- ლამარა ქანდაურიშვილი. ქუჩაში მცხოვრები და/ან მომუშავე ბავშვები საქართველოში, ეკონომიკური გამოწვევები და სოციალური განწყობა. 86-95
- ნია მასიუკოვიჩი. ფარმაცევტული ბაზრის რეგულირება დასავლეთ ბალკანეთის ქვეყნებში. 96-103
- ელენე ალიმბარაშვილი, დეა ოსეფაიშვილი. სოციალური ურთიერთობები და ჯანმრთელობა. 104-112
- ლიკა სიბოშვილი, ლიკა არაყიშვილი. ქვეყნების კლასიფიკაციის პრობლემები: სუვერენიტეტის და იდენტობის აღიარება, როგორც არაიერარქიული მსოფლიოს ხედვა. 113-117
- სალომე ტატუნაშვილი. BCG ვაქცინის ეფექტის შესწავლა Covid-19 ინფექციისაგან დასაცავად ჯანდაცვის მუშაკებში. 118-120
- თამარ პაპიაშვილი, ლიკა გაბუნია. საცხოვრებელი ადგილის და საზოგადოების როლი ადამიანის კეთილდღეობაში? 121-123

Issue 7 (1) of the Caucasus University peer-reviewed international scientific journal "Health Care Policy, Economics and Sociology" was published.
- Nutsa Piradashvili, Barbara Tabidze. Clinical and epidemiological characteristics of influenza and respiratory virus in children. 7-16
- Dea Nizharadze. A survey of students' knowledge and attitudes towards COVID-19 vaccination. 18-27
- Tiko Gobejishvili. Stress and unemployment among young people. 28-36
- Ana Gugeshashvili. Teachers' attitude towards overt and covert bullying, effectiveness of intervention. 37-45
- Magda Rukhadze. The role of emotional dysregulation and physiological criteria in predicting food addiction. 46-55
- Natalia Khutsishvili. The social and economic burden of multiple sclerosis. 56-63
- Ketevan Bakaradze. Reference Pricing Policy in Northern European Countries 64-71
- Tamta Kvrivishvili, Mariam Natradze. The problem of gender inequality in the workplace 72-75
- Mariam Berulava, Nato Induashvili, Ketevan Lomsadze. Reproductive health and women's rights. 76-85
- Lamara Kandaurishvili. Children living and/or working on the street in Georgia, economic challenges and social outlook. 86-95
- Nia Masiukovich. Regulation of the pharmaceutical market in the Western Balkan countries. 96-103
- Elene Alimbarashvili, Dea Osefaishvili. Social relationships and health. 104-112
- Lika Siboshvili, Lika Arakishvili. Problems of State Classification: Recognizing Sovereignty and Identity as a Non-Hierarchical World View. 113-117
- Salome Tatunashvili. Study of the effect of BCG vaccine to protect against Covid-19 infection in healthcare workers. 118-120
- Tamar Papiashvili, Lika Gabunia. The role of place of residence and society in human well-being? 121-123