3 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორმა, ირენა მელუამ მონაწილეობა მიიღეს ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლების საერთაშორისო ქსელის, NIBES-ის ყოველწლიურ შეხვედრაში, რომელსაც ESC კლერმონტის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა, საფრანგეთის ქალაქ კლერმონტში.
კონფერენციის მიზანია პარტნიორ უნივერსიტეტებში მიმდინარე კვლევითი პროექტების შედეგების გაზიარება. ასევე ერთობლივი კვლევის სფეროების იდენტიფიცირება და სამომავლო თანამშრომლობის დაგეგმვა. შეხვედრის ფარგლებში გაიმართა ბიზნესის სესია, სადაც ქსელის წევრებმა განიხილეს უნივერსიტეტებში განხორციელებული ცვლილებები და წარმოადგინეს ახალი ინიციატივები.
კავკასიის უნივერსიტეტი 2007 წლიდან NIBES-ის გლობალური ქსელის წევრია. ორგანიზაცია აერთიანებს 19 ქვეყნის ბიზნესისა და ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლებს და ხელს უწყობს თანამშრომლობას სტუდენტებისა და პერსონალის გაცვლითი პროგრამების, ერთობლივი კვლევების, სტაჟირებების და სხვა ინოვაციური პროექტების განხორციელებით.დასრულდება.

On July 3, President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia and Director of International Relations and Projects Department, Ms. Irena Melua took part in the Annual Meeting of the International Network of Business and Economics Schools, NIBES, hosted by ESC Clermont University, in Clermont, France.
The conference aims to share the results of research projects at partner universities as well as to identify joint research areas and plan future cooperation. During the meeting, a business session was held, where the members of the network discussed the changes implemented at the universities and presented new initiatives.
Caucasus University has been a member of the NIBES Global Network since 2007. The organization incorporates international schools of business and economics in 19 countries and facilitates cooperation with student and staff exchange programs, joint research, internships and other innovative projects.