კავკასიის უნივერსიტეტში მთელი წლის განმავლობაში სხვადასხვა ტიპის მნიშვნელოვანი შეხვედრა იმართება. მსგავსი აქტივობების მიზანია სტუდენტებს ჰქონდეთ შესაძლებლობა მიიღონ კლასგარეშე გამოცდილება, მუდმივად იყვნენ ჩართულები მათთვის საინტერესო საკითხების განხილვაში და გაიცნონ სხვადასხვა სფეროს პროფესიონალები.
ნოემბრის თვეში, კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარდა კერძო და საჯარო სექტორის წარმომადგენლების ლექციები, ვიზიტები და შეხვედრები, მათ შორის აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტს ეწვია სტენფორდის უნივერსიტეტის პროფესორი ჯეიმს დოტი (James Doty), რომელიც აუდიტორიას თანაგრძნობის მეცნიერებაზე და უახლეს სამეცნიერო აღმოჩენებზე ესაუბრა.
ბრენდინგის სპეციალისტმა ალექს ჩიქოვანმა სტრატეგიული კომუნიკაციით დაინტერესებული სტუდენტებისთვის მასტერკლასი გამართა თემაზე: “ბრენდი და ბრენდინგი: ჭკვიანური გადაწყვეტილება”, სადაც სტუდენტებმა ინფორმაცია მიიღეს ბრენდინგის, მარკეტინგის, გაყიდევებისა და კომუნიკაციების შესახებ.
ამის გარდა, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს ადამიანური რესურსების მართვისა და ორგანიზაციული განვითარების სფეროში ერთ-ერთი ყველაზე წარმატებული და მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე სპეციალისტი თეონა ბაღათურია შეხვდა, რომელმაც HR სფეროში და დასაქმების ბაზარზე არსებული ყველა აქტუალური საკითხი განიხილა და აუდიტორიას კარიერის სწორად დაგეგმისთვის აუცილებელი რჩევები მისცა.
საინტერესო იყო სამართლის ფილოსოფოსის გიორგი ხუბუას საჯარო ლექცია თემაზე - “სამართლიანობა როგორც სამართლის პრინციპი”. შეხვედრის ბოლოს, სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მოწვეული სპიკერისთვის შეკითხვები დაესვათ.
CSB Alumni Talks-ის ფარგლებში ჩატარდა საქართველოს ბანკის გენერალური დირექტორის მოადგილის, გიორგი ფაილოძის საჯარო ლექცია. მან სტუდენტებს საკუთარი გამოცდილება გაუზიარა და ბიზნესის სკოლის დასრულების შემდეგ სწავლის გაგრძელებისა და კარიერული განვითარების პერსპექტივებზე ესაუბრა.

November Meetings and Public Lectures
Caucasus University hosts various important meetings throughout the year. The purpose of such activities is to provide students with the opportunity to gain extracurricular experience, to be constantly involved in the discussion of issues they find interesting and to meet professionals in a variety of fields.
In November, lectures, visits, and meetings with private and public sector representatives were held at Caucasus University, including a public lecture by Stanford University Professor James Doty, who spoke to the audience about 'Science of Compassion' and the latest scientific discoveries.
Branding Specialist Mr. Alex Chikovani held a master class for students interested in strategic communication on “Brand and Branding: A Smart Decision” where students received information on branding, marketing, sales and communications.
In addition, Ms. Teona Bagaturia, one of the most successful and long-term specialists in the field of human resources and organizational development, met with the students of Caucasus University and discussed all relevant issues in the HR field and employment market and provided the audience with the necessary career planning tips.
There was an interesting public lecture by the philosopher of law Mr. Giorgi Khubua on 'Fairness as a Principle of Justice'. At the end of the lecture, students had the opportunity to ask the invited speaker questions.
During the CSB Alumni Talks a public lecture was held by the Deputy Director General of the Bank of Georgia, Mr. Giorgi Pailodze. He shared his experiences with the students and talked about the prospects for continuing their studies and career development after graduating from business school.