ეკლიას ბიზნესის სკოლა, საფრანგეთი, (EKLYA School of Business, France) ჰიბრიას ბიზნესისა და ტექნოლიგიების ინსტიტუტთან ერთად (HYBRIA Institute of Technology and Bisness, France), კავკასიის ბიზნესის სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებს სთავაზობს ონლაინ კურსებს:
- Doing Business in France and on French Speaking Markets;
- An Introduction to France and Germany, key countries in Europe’s past and present
დაინტერესებულ სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ შეარჩიონ სასურველი კურსები და შესაბამისი თარიღები (Timeslot I ან Timeslot 2-დან). აღნიშნულ პროგრამაში მონაწილეობისათვის აუცილებელია რომ სტუდენტის ინგლისური ენის ცოდნა შეესაბამებოდეს მინიმუმ B2 დონეს. კურსის წარმატებით დასრულების შემდგომ, სტუდენტი მიიღებს სერტიფიკატს. გთხოვთ, გაითვალსიწინეთ რომ პროგრამა არ მოიაზრებს ECTS კრედიტების აღიარებას.
პროგრამაში მონაწილეობა არის უფასო, თუმცა თითოეულ კურსზე სტუდენტთა რაოდენობა შეზღუდულია. დაინტერესებულმა სტუდენტებმა უნდა შეავსონ წინასწარი რეგისტრაციის ფორმა მოცემულ ბმულზე.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, იხილეთ თანდართული დოკუმენტი ან მიმართეთ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტს, B25.

Online courses for Caucasus School of Business Students
EKLYA School of Business, France, together with the HYBRIA Institute of Technology and Business, France, offers online courses for undergraduate students of Caucasus School of Business:
• Doing Business in France and on French Speaking Markets;
• An Introduction to France and Germany, key countries in Europe’s past and present
Interested students have the opportunity to select the desired courses and relevant dates (from Timeslot I or Timeslot 2). To participate in this program, it is necessary for the student's English language proficiency to be at least B2 level. Upon successful completion of the course, the student will receive a certificate. Please note that the program does not involve recognition of ECTS credits.
Participation in the program is free, although the number of students per course is limited. Interested students should complete the pre-registration form at the provided link.
For more information, please see the attached document or contact Caucasus University Department of International Relations and Projects, B25.