29 აგვისტოს, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საერთაშორისო გაცვლით პროგრამებში (Erasmus+/ Bilateral Exchange) მონაწილე სტუდენტებს უმასპინძლა, რომლებიც სასწავლო პროცესს მიმდინარე აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრიდან დაიწყებენ.
აღსანიშნავია, რომ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტში აკადემიურ სემესტრს საფრანგეთის, გერმანიის, ნიდერლანდების, ლიეტუვის, რუმინეთის, თურქეთის, აზერბაიჯანის, ყაზახეთის და ინდოეთის წამყვანი პარტნიორი უნივერსიტეტების სტუდენტები გაატარებენ.
საორიენტაციო შეხვედრის მსვლელობისას სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დეტალური ინფორმაცია მიეღოთ უნივერსიტეტის მისიის, ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის საქმიანობის შესახებ. აგრეთვე უნივერსიტეტში არსებული სერვისებისა და სასწავლო პროცესში ჩართული დეპარტამენტების საქმიანობის შესახებ (სტუდენტური სამსახური/ სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახური).

On August 29, the Department of International Relations hosted students participating in international exchange programs (Erasmus+/Bilateral Exchange), who will begin their studies in the fall semester of the current academic year.
It is noteworthy that within the framework of the exchange program, students from leading partner universities in France, Germany, the Netherlands, Lithuania, Romania, Turkey, Azerbaijan, Kazakhstan and India will spend an academic semester at Caucasus University.
During the orientation meeting, students had the opportunity to receive detailed information about the university’s mission, internationalization policy and the activities of the Department of International Relations. As well as about the services available at the university and the activities of the departments involved in the educational process (Student Service / Student and Organizational Events Service)