4 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა საერთაშორისო ხარისხის მაძიებელ სტუდენტებს კამპუსში უმასპინძლა.
სესიები, რომლებიც შემოდგომის სემესტრში დაიწყო, მიზნად ისახავს ახლად ჩარიცხული სტუდენტების დახმარებას აკადემიურ გარემოსთან ადაპტაციასა და უნივერსიტეტის საზოგადოებაში ინტეგრაციას.
2026 წლის შემოდგომის სემესტრში, კავკასიის უნივერსიტეტს, ინგლისურენოვან პროგრამებზე, 30-მდე მეტი ქვეყნიდან შემოუერთდნენ საერთაშორისო ხარისხის მაძიებელი სტუდენტები.
ტრადიციულად, საორიენტაციო შეხვედრაზე სტუდენტებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია უნივერსიტეტის მისიის, ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების შესახებ, ასევე გაეცნენ უნივერსიტეტში არსებულ სერვისებსა და სასწავლო პროცესში ჩართული დეპარტამენტების საქმიანობას. შეხვედრას ესწრებოდნენ სტუდენტთა მომსახურეობის და მონიტორინგის დეპარტამენტის და სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების წარმომადგენლები. შეხვედრა ინტერაქციულ ფორმატში წარიმართა, რამაც სტუდენტებს საშუალება მისცა, მათთვის მნიშვნელოვან კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.
ინგლისურენოვან პროგრამებზე მიღების პროცესი კვლავ მიმდინარეობს და ოქტომბერსა და ნოემბერში რამდენიმე დამატებითი საორიენტაციო შეხვედრაა დაგეგმილი.

On September 4, the Department of International Relations of Caucasus University hosted international degree-seeking students on campus.
The sessions, which began in the fall semester, aim to help newly enrolled students adapt to the academic environment and integrate into the university community.
In the fall semester of 2026, international degree-seeking students from more than 30 countries joined Caucasus University for English-language programs.
Traditionally, at the orientation meeting, students received detailed information about the university's mission, internationalization policy and international relations, as well as got acquainted with the services available at the university and the activities of the departments involved in the educational process. The meeting was attended by representatives of the Student Services and Monitoring Department and student’s organizational events. The meeting was held in an interactive format, which allowed students to receive comprehensive answers to important questions for them.The event concluded with a campus tour, during which students visited the university's research centers and laboratories.
The admissions process for English-language programs is still ongoing, and several additional orientation meetings are planned for October and November.