23 დეკემბერს, CU-ის მეწარმეობისა და ინოვაციების ცენტრის მიერ პანელური დისკუსია გაიმართა თემაზე: "იდეიდან-გამარჯვებამდე".
შეხვედრაზე მოწვეულმა სპიკერებმა, რომლებიც CU-ის სტუდენტები და კურსდამთავრებულები არიან, ისაუბრეს ანტრეპრენერულ გამოცდილებებზე და იმ გზაზე, რომელიც დაეხმარათ საქართველოს ტექნოლოგიების და ინოვაციების სააგენტოს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების საგრანტო კონკურსში გამარჯვებაში.
ღონისძიების მოდერატორი იყო ირაკლი სვანიძე - კავკასიის უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის მენეჯერი.
მოწვეული სპიკერები:
გიორგი ბედოშვილი- ხელმისაწვდომი და მწვანე ელექტრო ენერგიის მიწოდების სერვის კომპანია Better Energy Solution-ის თანადამფუძნებელი და დირექტორი.
მარიამ ცანავა- VELI.store-ის ბრენდის ხელმძღვანელი; სტარტაპ upway-ის თანადამფუძნებელი.
გიორგი რაზმაძე- Awork-ის დამფუძნებელი.
ნიკა პავლიაშვილი- Colis-ის თანადამფუძნებელი.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა, სტუდენტებსა და დამსწრე აუდიტორიას საშუალება ჰქონდათ, რომ მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.
საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტომ 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამა 2022 წლის 17 აგვისტოს გამოაცხადა. 2022 წელს თანადაფინანსების გრანტების პროგრამის მოცულობა 100 000-დან 150 000 ლარამდე გაიზარდა, ხოლო აღნიშნული პროგრამის რვა რაუნდის ფარგლებში ჯამურად 155 სტარტაპი დაფინანსდა. შემოსული განაცხადებიდან სპეციალურად თანადაფინანსების გრანტების პროგრამისთვის შერჩეულმა უცხოელმა ექსპერტებმა ფინალისტები გამოავლინეს, რომლებსაც საინვესტიციო კომისიის წინაშე თავიანთი იდეების წარსადგენად უცხოელი ტრენერები ამზადებდნენ.
პროგრამის მიზანია საქართველოში საერთაშორისო პოტენციალის მქონე ინოვაციური პროდუქტებისა და მომსახურების შემუშავება, მათი კომერციალიზაცია და ინოვაციური საწარმოების შექმნის სტიმულირება. თანადაფინანსების გრანტები წარმოადგენს დაფინანსების ერთ-ერთ ყველაზე მეტად გავრცელებულ ინსტრუმენტს, რომელიც ინოვაციის მხარდასაჭერად გამოიყენება, როგორც განვითარებული, ისე განვითარებადი ეკონომიკის მქონე ქვეყნებში.

On December 23, CU's Center for Entrepreneurship and Innovation hosted a panel discussion on the theme: "From Idea to Success."
Invited speakers at the meeting, who are CU students and graduates, talked about their entrepreneurial experiences and the way they won the Georgia Technology and Innovation Agency 150,000 GEL co-financing grant competition.
The moderator of the event was Irakli Svanidze - guest lecturer of Caucasus University, manager of the innovation and entrepreneurship center.
Invited speakers:
Giorgi Bedoshvili - co-founder and director of Better Energy Solution, an affordable and green electric energy supply service company.
Mariam Tsanava - VELI.store brand head; Co-founder of startup upway.
Giorgi Razmadze - founder of Awork.
Nika Pavliashvili - Co-founder of Colis.
The meeting took place in a question-and-answer mode, the students and the audience had the opportunity to get comprehensive answers to the issues of interest to them.
The Innovation and Technology Agency of Georgia announced the 150,000 GEL co-financing grants program on August 17, 2022. In 2022, the volume of the co-financing grants program increased from 100,000 to 150,000 GEL, and a total of 155 startups were financed within the eight rounds of the mentioned program. From the applications, foreign experts specially selected for the co-financing grants program identified the finalists, who were trained by foreign trainers to present their ideas before the Investment Commission.
The goal of the program is to develop innovative products and services with international potential in Georgia, their commercialization and stimulation of the creation of innovative enterprises. Co-financing grants are one of the most common financing instruments used to support innovation in both developed and developing economies.