კავკასიის უნივერსიტეტსა და რაინ-მაინის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს, გერმანია, შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
რაინ-მაინის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი 1971 წლიდან ფუნქციონირებს ქალაქ ვისბადენსა და რუსელსჰაიმში და გერმანიის ერთ-ერთ წამყვან სახელმწიფო გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს წარმოადგენს. უნივერსიტეტი გამოირჩევა პრაქტიკაზე ორიენტირებული სწავლებით, გამოყენებითი კვლევებითა და ინდუსტრიასთან მჭიდრო თანამშრომლობით. უნივერსიტეტი 2022/23 სასწავლო წლიდან ფლობს გერმანიის უმაღლესი განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემურ აკრედიტაციას (System Accreditation), რაც ადასტურებს მისი საგანმანათლებლო პროგრამებისა და ხარისხის მართვის მაღალი სტანდარტების შესაბამისობას.
აღნიშნული ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმება ხელს შეუწყობს ინსტიტუციური თანამშრომლობის გაღრმავებას, ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას, ასევე გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას.
აღსანიშნავია, რომ არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში, კავკასიის ბიზნესის, ეკონომიკისა და სამართლის სკოლის სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ ისარგებლონ სემესტრული გაცვლითი პროგრამით პარტნიორ უნივიერსიტეტში.

Caucasus University and Hochschule RheinMain – University of Applied Sciences, Germany, have signed a partnership agreement.
Founded in 1971, Hochschule RheinMain operates in the cities of Wiesbaden and Rüsselsheim and is one of Germany's leading public universities of applied sciences. The university is distinguished by its practice-oriented education, applied research, and close collaboration with industry. Since the 2022/23 academic year, Hochschule RheinMain has held Germany's System Accreditation, which confirms that its academic programmes and quality management system meet the country's high standards for higher education quality assurance.
The cooperation agreement will promote closer institutional collaboration, support the implementation of joint research and educational projects, and encourage the exchange of experience and best practices between the two institutions.
As part of the aforementioned partnership, students of the Caucasus School of Business, Caucasus School of Economics, and Caucasus School of Law, will have the opportunity to participate in a semester exchange programme at the Hochschule RheinMain.