25 ივლისს კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა პირველი საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია თემაზე: „გაზრდილი ტრანსპარენტულობა და ფინანსური ინფორმაციულობა: ახალი შესაძლებლობები აკადემიური სექტორისა და დაინტერესებული მხარეების თანამშრომლობისთვის.“
ღონისძიების მიზანია საქართველოში ინფორმაციულობის ახალი პლატფორმის არსებობის კვალობაზე საფუძველი ჩაუყაროს სამეცნიერო წრისა და სხვა დაინტერესებულ მხარეთა სამომავლო ნაყოფიერ თანამშრომლობას.
ღონისძიება დაფინანსებულია შოთა რუსთველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საერთაშორისო კონფერენციების ორგანიზების 2019 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში და მხარდაჭერილია ფინანსთა სამინისტროს ბუღალტერიის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის მიერ. ღონისძიებას დაესწრნენ ქართული და უცხოური აკადემიური სექტორის წარმომადგენლები, დიპლომატიური კორპუსი და სხვა დაინტერესებული მხარეები.
კონფერენცია გახსნეს კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა, ერეკლე პირველმა, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა კვლევისა და სტრატეგიული განვითარების დარგში ბუბა ლეჟავამ, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, ზვიად გაბისონიამ, ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის უფროსმა, იური დოლიძემ, მსოფლიო ბანკის უფროსმა კონსულტანტმა, ირინა გორდელაძემ, იაპონიის სრულუფლებიანმა ელჩმა საქართველოში, ტადაჰარუ უეჰარამ, საფრანგეთის საელჩოს საქართველოში მეცნიერების და აკადემიური გაერთიანების ატაშემ, ელეონორ გარნიემ, საფრანგეთის ინსტუტის საქართველოში დირექტორმა, პიერ კლუმ, საფრანგეთის ეროვნული რეფორმების მხარდაჭერის ფონდის პრეზიდენტმა ჟაკ პოტდვინმა. კონფერენციის მომხსენებლები იყვნენ: პოლ თომსონი (Director at European Federation for Accountants and Auditors for SMEs (EFAA), the USA) იოჰან ციმერმანიAccounting Professor, University of Bremen, Germany), ერიკ ვერმიულენი (Professor of Business & Financial Law, Tilburg University; Senior Legal Counsel Signify; World Bank Expert on Reporting, Disclosure and Transparency; The Netherlands).

On July 25, Caucasus University held the first International Scientific-Practical Conference on the topic: Increased Transparency and Financial Information: New Opportunities for Cooperation between the Academic Sector and Stakeholders.
The purpose of the event is to lay foundation for a new platform in Georgia which will allow fruitful cooperation of the scientific community with other stakeholders.
The event is financed within the framework of the grant competition of the International Conference of Shota Rustaveli National Science Foundation of 2019 and is supported by the Accounting, Reporting and Audit Surveillance Service of the Ministry of Finance. The event was attended by representatives of Georgian and foreign academic sector, diplomatic corps and other stakeholders.
The conference was opened by professor of Caucasus University Mr. Erekli Pirveli, Mr. Buba Lezhava Vice President of Research and Strategic Development of Caucasus University, Mr. Zviad Gabisonia, General Director of Shota Rustaveli National Science foundation, Mr. Iuri Dolidze, Chief of Service for Accounting, Reporting and Audit Supervision, Ms. Irina Gordeladze, Senior Consultant of the World Bank, Mr. Tahadaru Euhara, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Georgia; Attaché of the Science and Academic Unions of the French Embassy in Georgia, Eleanor Garney; Director of the French Institute in Georgia, Mr. Pierre Kleum; President of the French National Reform Support Foundation, Mr. Jacques Potvin. The speakers at the conference were: Paul Thomson (Director at European Federation for Accountants and Auditors for SMEs (EFAA), the USA), Johann Zimmerman (Accounting Professor, University of Bremen, Germany), Eric Vermulen (Professor of Business & Financial Law, Tilburg University; Senior Legal Counsel Signify; World Bank Expert on Reporting, Disclosure and Transparency; The Netherlands).