21-22 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საორიენტაციო შეხვედრები გამართა საუნივერსიტეტო გაცვლით პროგრამებში მონაწილე სტუდენტებისთვის.
2026 წლის შემოდგომის სემესტრში, კავკასიის უნივერსიტეტის 50-მდე სტუდენტი მონაწილეობას მიიღებს ბილატერალურ საერთაშორისო და Erasmus+ გაცვლით პროგრამებში და გაემგზავრებიან უნივერსიტეტის პარტნიორ უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში შემდეგ ქვეყნებში: აშშ, საფრანგეთი, ბელგია, გერმანია, ესპანეთი, პორტუგალია, ავსტრია, პოლონეთი, ჩეხეთი, ლიეტუვა, ესტონეთი, თურქეთი, ბულგარეთი.
შეხვედრების მსვლელობისას, სტუდენტებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია მობილობის პროცესთან დაკავშირებული გასათვალისწინებელი მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ, მათ შორის, გამგზავრებისათვის საჭირო პროცედურებზე და გაცვლითი პროგრამის დასრულების შემდგომ განსახორციელებელ ადმინისტრაციულ და აკადემიურ პროცედურებზე, რაც სტუდენტებს მობილობის პერიოდის წარმატებით დაგეგმვასა და განხორციელებაში დაეხმარება.

Pre-departure orientation meeting for students participating in exchange programs
On July 21–22, the International Relations Department of Caucasus University held orientation meetings for students participating in university exchange programs.
In the Fall Semester of 2026, up to 50 Caucasus University students will take part in bilateral international and Erasmus+ exchange programs and study at the University's partner higher education institutions in: USA, France, Belgium, Germany, Spain, Portugal, Austria, Poland, The Czech Republic, Lithuania, Estonia, Türkiye and Bulgaria.
During the meetings, students received detailed information on key aspects of the mobility process, including pre-departure requirements and procedures, as well as the administrative and academic steps to be completed upon the conclusion of their exchange period. The sessions were designed to support students in effectively planning and successfully completing their international mobility experience.