11 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა ნიდერლანდების სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, მელინე არაკელიანს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან პრეზიდენტთან ერთად ესწრებოდნენ ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ირენა მელუა, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი ქეთევან კარბაია და კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის აფილირებული პროფესორი, მოსამართლე ლევან დარბაიძე.
საელჩოს მხრიდან დელეგაციას ელჩთან ერთად წარმოადგენდნენ ელჩის ასისტენტი სოფო კოტიაშვილი და პიპენ სარდჯოე.
შეხვედრის ფარგლებში ელჩი დეტალურად გაეცნო კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესს, ასევე არსებული და დაგეგმილი საერთაშორისო სტრატეგიული მნიშვნელობის პროექტებს.
მხარეებმა განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და ნიდერლანდების სამეფოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებისა და ახალი პროექტების განხორციელების შესაძლებლობები.

On May 11, the President of Caucasus University hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Georgia, Ms. Meline Arakelian.
As part of the visit, a working meeting was held attended, on behalf of Caucasus University, by the Vice President for Internationalization, Irena Melua, the Director of International Relations Department, Ketevan Karbaia and the affiliated professor of the Caucasus University School of Law and Judge, Levan Darbaidze.
Representing the Embassy, the delegation included the Ambassador’s Assistant, Sopho Kotiashvili, and Pippen Sardjoe.
During the meeting, the Ambassador was introduced in detail to the internationalization process of Caucasus University, as well as to the existing and planned international projects of strategic importance.
The parties discussed opportunities for strengthening the existing cooperation between Caucasus University and higher educational institutions of the Kingdom of the Netherlands, as well as the implementation of new joint projects.