30 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, პროფესორ შაბთაი ცურს კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება მიენიჭა.
პროფესორ შაბთაი ცურს, კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება საქართველოს და ისრაელის ურთიერთობების განვითარებაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისათვის მიენიჭა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ მთავრობის წარმომადგენლები, ასევე საპატიო სტუმრები ისრაელიდან და საქართველოდან, რომლებმაც აუდიტორიას სიტყვით მიმართეს და პროფესორ შაბთაი ცურის მიერ საქართველო-ისრაელის ურთიერთობებში მიღწეულ წარმატებებზე ისაუბრეს.
ცერემონიის ფარგლებში, მოწვეული სტუმრების წინაშე სიტყვით წარდგა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია. მან შაბთაი ცურის საქმიანობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და მისი განვლილი გზა შეაფასა.
აუდიტორიას სიტყვით მიმართა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმაც.
შაბთაი ცურს მნიშვნელოვანი წვლილი აქვს შეტანილი საქართველოს და ისრაელის ურთიერთობების განვითარებაში და არაერთი წარმატებისთვის აქვს მიღწეული ამ მიმართულებით.
პროფესორი შაბთაი ცური 2016-2019 წლებში ისრაელის სრულუფლებიანი ელჩი იყო საქართველოში, 2020 წლიდან დღემდე კი, კომპანია ტოტოს თავმჯდომარე და აშდოდის პორტის დირექტორია.

On November 30, on the campus of Caucasus University, Professor Shabtai Tsur was awarded the title of Honorary Doctor of Caucasus University.
Professor Shabtai Tsuri was awarded the title of Honorary Doctor of Caucasus University for his outstanding contribution to the development of Georgian-Israeli relations.
The event was attended by government officials, as well as honorary guests from Israel and Georgia, who addressed the audience and spoke about the successes achieved by Professor Shabtai Tsuri in Georgian-Israeli relations.
During the ceremony, the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, addressed the invited guests. He spoke about the importance of Shabtai Tsuri’s activities and evaluated his past.
The Minister of Education and Science of Georgia Mikheil Chkhenkeli also addressed the audience.
Shabtai Tsuri has made a significant contribution to the development of Georgian-Israeli relations and has achieved a number of successes in this direction.
Professor Shabtai Tsuri was the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Georgia in 2016-2019, and from 2020 to the present, Chairman of the company Toto and Director of the Port of Ashdod.