7-12 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა და კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლამ, ერაზმუს+ აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში, ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის პოლიტიკურ და სოციალურ მეცნიერებათა ევროპული სკოლის (Lille Catholic University, ESPOL) ასისტენტ პროფსორს, ჯულია პრელც ოლტრამონტის უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრები შედგა კავკასიის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილესთან და ასევე კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანთან, ქალბატონ ეკა აკობიასთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს ფაკულტეტებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების სტრატეგიებზე, განიხილეს კვლევებისა და ერთობლივი პროექტების დაგეგმვის შესაძლებლობები.
მობილობის ფარგლებში დაიგეგმა სალექციო საათები კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებთან. პროფესორ ოლტრამონტის უმასპინძლეს კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის ასოცირებულმა პროფესორმა, გიორგი მუჩაიძემ, საერთაშორისო უსაფრთხოების საფუძვლების სალექციო კურსის ფარგლებში და პროფესორმა ეკა აკობიამ, შესავალი საერთაშორისო ურთიერთობების კურსის ფარგლებში.
ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტი, ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი სტრატეგიული მნიშვნელობის პარტნიორია საფრანგეთში. აღსანიშნავია, რომ უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი მობილობა განხორციელდა კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მონაწილეობით.

On October 7-12, International Relations Department of the Caucasus University and Caucasus School of Governance hosted Erasmus+ teaching mobility of Assistant Professor Giulia Prelz Oltramonti from European School of Political and Social Sciences (ESPOL) of Lille Catholic University, France.
Within the framework of the visit, meetings were held with the Deputy Director of International Relations Department of Caucasus University, as well as, with the Dean of the Caucasus School of Governance, Mrs. Eka Akobia. During the meeting, parties have discussed the strategies for expanding the future cooperation between the faculties, considered the opportunities of implementing research and joint projects.
During the mobility, classes were also planned for undergraduate level students of Caucasus School of Governance. Professor Oltramonti was hosted by Associate Professor of the Caucasus School of Governance, Giorgi Muchaidze within the Fundamentals of International Security course, and by Professor Eka Akobia, within the study course in Introduction to International Relations.
Lille Catholic University is one of the most important partners of Caucasus University within the Erasmus+ International Credit Mobility Project in France. It should be noted that within the partnership between the Universities, numerous mobilities have been implemented with the involvement of students and professors of Caucasus School of Governance.