10 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, არასამთავრობო ორგანიზაციას - “აქ ახლა თავისუფლებისთვის” და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის დადებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე, პროექტის “ასწავლე საქართველოსთვის” პრეზენტაცია გაიმართა, რომლის პარტნიორიცაა ქალაქ თბილისის მერია.
ღონისძიებაზე სიტყვით წარდგნენ: ნუგზარ სხირტლაძე - კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი სასწავლო დარგში, ნინო კალანდაძე - არასამთავრობო ორგანიზაცია „ჭავჭავაძის ცენტრი“-ს დამფუძნებელი, ეკა აკობია - კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი, ნიკა თიკანაშვილი - საქართველოს სტუდენტური ორგანიზაციების ასოციაციის წარმომადგენელი.
პრეზენტაცია ჩაატარეს: თამუნა არდაშელიამ - კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის მენეჯერმა და არასამთავრობო ორგანიზაცია “აქ ახლა თავისუფლებისთვის” პრეზიდენტმა, მარიამ ბაგათელიამ - ორგანიზაციის ვიცე-პრეზიდენტმა, ანა გადაბახაძემ - განათლების მეცნიერებათა დოქტორმა და ელენე იაგორაშვილმა - კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სტუდენტმა.
პროექტი გულისხმობს, ინგლისური ენის 6 თვიან ინტენსიურ კურსს თბილისის უნივერსიტეტების იმ სტუდენტებისთვის, რომლებმაც საშუალო განათლება აფხაზეთში მიიღეს. ამჟამად, პროექტში ჩართულია 20 სტუდენტი.
ღონისძიება ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, აუდიტორიამ ამომწურავი პასუხები მიიღო მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვან საკითხებზე.

On October 10, a presentation of the "Teach for Georgia" project, whose partner is the Tbilisi City Hall, was held in the conference hall of the Caucasus University, based on the memorandum of cooperation between the non-governmental organization "Here Now for Freedom" and Caucasus University.
The following spoke at the event: Nugzar Skhirtladze - Vice-President of Caucasus University in the field of education, Nino Kalandadze - founder of the non-governmental organization "Chavchavadze Center", Eka Akobia - Dean of the Caucasus School of Governance, Nika Tikanashvili - representative of the Association of Georgian Student Organizations.
The presentation was made by: Tamo Ardashelia - Manager of the Student and Organizational Events Service of Caucasus University and President of the non-governmental organization "Here Now for Freedom", Mariam Bagatelia - Vice President of the organization, Ana Gadabakhadze - Doctor of Education Sciences and Elene Iagorashvili - State Administration student of Caucasus University.
The project involves a 6-month intensive English language course for students of Tbilisi universities who received secondary education in Abkhazia. Currently, 20 students are involved in the project.
The event was held in an interactive mode, the audience received comprehensive answers to interesting and important issues for them.