საჯარო ლექცია "არალიბიდინალური ეკონომია, სურვილი და სექსუალობა"
30 მარტს, გაიმართება საჯარო ლექცია - "არალიბიდინალური ეკონომია, სურვილი და სექსუალობა". ღონისძიება კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის და ასოციაცია "ქართული ფსიქოანალიტიკური სივრცის" ფარგლებში ჩატარდა.
ლექციას უძღვებოდნენ: ქეთი ჩუხროვი (ჩუხრუკიძე) - ლინჩოპინგის (შვედეთი) და კარლსრუეს (გერმანია) უნივერსიტეტების მოწვეული პროფესორი, გიგა მამინაშვილი - კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი და ანა ბერია - კინგსტონის უნივერსიტეტი, მოდერნული ევროპული ფილოსოფიის კვლევითი ცენტრი.
მოხსენებაში ქეთი ჩუხროვმა შეადარა ეკონომიკის ლიბიდინური და არალიბიდინური ფორმები და განიხილა ეკონომიკის გავლენა კოლექტიური სურვილის და კულტურული ჰორიზონტის ჩამოყალიბებაზე.

The public lecture, held on March 30 on "Non-libidinal economy, desire, and sexuality", was organized as part of the collaboration between the Caucasus University School of Humanities and Social Sciences and the Association "Georgian Psychoanalytic Space."
The lecture was led by: Keti Chukhrov (Chukhrukidze) - invited professor of Linköping (Sweden) and Karlsruhe (Germany) universities, Giga Maminashvili - associate professor of Caucasus University; Anna Beria – Kingston University, Research Center for Modern European Philosophy.
In the report, Keti Chukhrov compared libidinal and non-libidinal forms of economy and discussed the influence of economy on the formation of collective desire and cultural horizon.