19 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში “ლიბრარეა“ საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე - "ქართული სიტყვის ძალა".
შეხვედრას უძღვებოდნენ იაპონელი ქართველოლოგი, მთარგმნელი ჰაიატე სოტომე და კავკასიის უნივერსიტეტის ქართული ფილოლოგიის სტუდენტი, ლიტერატორი ლევან კაკლიანი.
ლექციაზე მიმოხილული იყო ისეთი საკითხები, როგორებიცაა: ქართული ლიტერატურის დიაქრონიული ხაზი; იაპონურ-ქართული ურთიერთობები; ილია ჭავჭავაძის შემოქმედება; თათქარიძეობის პრობლემა დღეს; მგზავრის კვინტესენცია - “მგზავრის წერილებიდან…”.
ლექცია ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა. დამსწრე აუდიტორიამ ამომწურავი პასუხები მიიღო, მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვან საკითხებზე.

Public lecture - the power of the Georgian word
On September 19, a public lecture  on the topic - "The Power of the Georgian Word" was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
The meeting was chaired by Japanese Kartviologist, translator Hayate Sotome and writer Levan Kaklian, student of Georgian philology at Caucasus University.
The lecture reviewed such issues as: the diachronic line of Georgian literature; Japanese-Georgian relations; Ilia Chavchavadze's work; The problem of Tatkaridzeoba today; The quintessence of the passenger - "From the letters of the passenger...".
The lecture was held in interactive mode. The audience received comprehensive answers to interesting and important issues for them.