საჯარო ლექცია - "ცხოვრების და წარმოსახვის ხელოვნება"
3 დეკემბერს, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის და საქართველოს ფსიქოსინთეზის ინსტიტუტის ერთობლივი ინიციატივით, კავკასიის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ნიდერლანდელი ფსიქოლოგის იან ტაალის საჯარო ლექცია - "ცხოვრების და წარმოსახვის ხელოვნება".
იან ტაალი არის "ამსტერდამის წარმოსახვის სკოლის" დამფუძნებელი და დირექტორი (1985). მისი აკადემიური და პრაქტიკული საქმიანობა მოიცავს ჯანმრთელობის ფსიქოლოგიის, კლინიკური ფსიქოლოგიის და კულტურული ფსიქოლოგიის სფეროებს.
იან ტაალმა სტუდენტებს გაუზიარა ფსიქოთერაპიის სფეროში მისი მრავალწლიანი გამოცდილება და ისაუბრა წარმოსახვის როლზე თერაპიის პროცესში.

On December 3, Caucasus University hosted a public lecture by Dutch psychologist Jan Taal, titled “The Art of Living and Imagining.” The event was held through the joint initiative of Caucasus School of Humanities and Social Sciences and the Institute of Psychosynthesis of Georgia.
Jan Taal is the founder and director of the Amsterdam School of Imagery (established in 1985). His academic and professional background spans the fields of health psychology, clinical psychology, and cultural psychology.
During the lecture, Jan Taal shared his extensive experience in psychotherapy and spoke in depth about the role of imagination within the therapeutic process, engaging students in reflection on how imagery can shape emotional well-being and personal growth.