19-23 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა ერაზმუს+ აკადემიური მობილობის ფარგლებში, როვირა და ვირგილის უნივერსიტეტის, ესპანეთი, ტურიზმის ფაკულტეტის წარმომადგენლებს - ოსკარ სალადიე ბორრაზს და სალვადორ ანტონ კლეივს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
მოწვეული პროფესორებისთვის, სალექციო საათები დაიგეგმა კავკასიის ტურიზმის სკოლის სტუდენტებთან, რომლებსაც უმასპინძლეს ლექტორებმა: ნატო რობიტაშვილმა და თორნიკე ფურცელაძემ. დამატებით ასევე გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა ტურიზმის სკოლის დეკანთან - დიკო კოპალეიშვილთან.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, როვირა და ვირგილის უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია ესპანეთში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე სტუდენტთა მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

On May 19–23, within the framework of the Erasmus+ teaching mobility program the International Relations Department of Caucasus University hosted representatives from the Faculty of Tourism of Universitat Rovira i Virgili, Spain — Oscar Saladie Borráz and Salvador Anton Clavé.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with representatives of the Department of International Relations of Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, and the department representatives also informed the guests about the university’s educational programs, international initiatives, and achievements.
The visiting professors were hosted by the Caucasus Tourism School professors - Nata Robitashvili and Tornike Purtseladze and classes were planned for the students of the tourism school. Additionally, an introduction meeting was held with the Dean of the Tourism School, Dr. Diko Kopaleishvili.
It is worth noting that within the framework of the Erasmus+ Credit Mobility Program, Universitat Rovira i Virgili is an important partner of Caucasus University in Spain. The agreement signed between the universities provides for the mobility of academic and administrative staff, as well as students, within the framework of research and teaching activities.