10 ივნისს, სკოლა აიბი მთიებში კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან მორიგი შეხვედრა გაიმართა, შეხვედრა ეხებოდა მემორანდუმით გათვალისწინებული თანამშრომლობის ფარგლებში სკოლა პანსიონის “High School” -ის პროფილური სკოლების აკადემიურ პროგრამებში შესატან ცვლილებებს. შეხვედრას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და უნივერსიტეტის წარმომადგენლები.
შეხვედრის დროს კახა შენგელია ესაუბრა აიბი მთიების მოსწავლეებს, მათი თხოვნით უახლოეს დღეებში დაიგეგმა აიბი მთიების მოსწავლეების სტუმრობა კავკასიის უნივერსიტეტში, გაცნობითი ტურის ფარგლებში.
ასევე კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებსა და სკოლის პროფილური მიმართულებების ხელმძღვანელებს შორის შედგა საქმიანი მოლაპარაკება, სამომავლო ურთიერთობებთან დაკავშირებით. ჩაინიშნა უახლოესი სამუშაო შეხვედრები. შეხვედრის დასასრულს, სკოლა აიბი მთიების დირექტორმა, ნინო ჩიკვაიძემ კახა შენგელიას გადასცა სიმბოლური საჩუქარი, ბავშვების მიერ შესრულებული ნახატი.

On June 10, representatives of Caucasus University held another meeting at IBI Mtiebi. The meeting focused on the amendments to the academic programs of the Boarding School’s “High School” within the framework of the cooperation envisaged by the Memorandum. The meeting was attended by President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia and the University representatives.
At the meeting Dr. Shengelia talked to the students of IBI Mtiebi, at their request in the nearest future the students of IBM will visit Caucasus University in the framework of the introductory tour.
The representatives of Caucasus University and heads of different concentrations held business negotiations on future cooperation. They planned future work meetings. At the end of the meeting, Ms. Nino Chikvaidze, Director IBI Mtiebi, presented a symbolic gift to Dr. Kakha Shengelia, a painting created by the school students.