20-23 სექტემბერს კავკასიის უნივერსიტეტმა მედია დიალოგის პროექტის ფარგლებში უმასპინძლა სამუშაო შეხვდრებსა და კონფერენციას თემაზე “Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research”. პროექტი ხორციელდება გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მხარდაჭერით და არის რიგით მეოთხე პროექტი, რომელშიც უნივერსიტეტი 2015 წლიდან მონაწილეობს.
23 სექტემბერს პროექტი დასრულდა ფინალური კონფერენციით, რომელიც გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ და პროექტის კოორდინატორმა ვოლფგანგ რასმენმა.
კონფერენციაზე მოხსენებით წარდგნენ კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი, საერთაშორისო ურთიერთობების ექსპერტი ეკა აკობია და მედია სკოლის ლექტორი, ჟურნალისტი სალომე უგულავა. აგრეთვე, სპიკერები აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებიდან, რომელთაც განიხილეს მიმდინარე შეირაღებული და გაყინული კონფლიქტები და მედია სისტემები.
კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებმა წარადგინეს მათ მიერ შექმნილი პროდუქტები მედიის, პოლიტიკისა და კონფლიქტების მიმართულებით (ბლოგები, ვიდეოები და ა.შ.), რომლებზეც სამი დღის განმავლობაში პოექტის პარტნიორებთან ერთად მუშაობდნენ. კონფერენციის დასკვნით ნაწილში სტუდენტებს გადაეცათ სერტიფიკატები.
პროექტ „მედია დიალოგის“ მიზანია პროფესიონალ ჟურნალისტებთან, აკადემიური სივრცის წარმომადგენლებთან და სტუდენტებთან მჭიდრო თანამშრომლობის ჩამოყალიბება. პროექტის წევრ ქვეყნები არის გერმანია, საქართველო, ბელარუსი, უკრაინა,
მოლდოვა და სომხეთი.
პროექტის ფარგლებში მომდევნო სამუშაო შეხვედრები იგეგმება 24-27 სექტემბერს, სომხეთში, ქ. გიუმრიში, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებენ კავკასიის უნივერსიტეტის მედიისა და მართვის სკოლის სტუდენტები: რევაზ ჭითანავა, თეკლა ზღუდაძე და ანი მელაძე.

On September 20-23, Caucasus University within the framework of the project Media Dialogue hosted workshops and conference on the topic Media Dialogue 2021 on Conflict Sensitivity and Research. The project is conducting with the support of the German Federal Foreign Office, and is the fourth project in which the University has been participating since 2015.
On 23 September, the project finished with a final conference which opened the president of Caucasus University, Kakha Shengelia and project coordinator Wolfgang Ressmann.
The project Media Dialogue aims to intensify close cooperation with professional journalists, academics and students. Among the project member countries are Germany, Georgia, Belarus, the Ukraine, Moldova and Armenia.
Eka Akobaia, dean of Caucasus School of Governance and expert of international relations, and lecturer of Caucasus School of Media, journalist, Salome Ugulava delivered speeches at the conference. In addition to speakers from Eastern Partnership countries, who discussed ongoing armed and frozen conflicts and media systems.
At the conference Caucasus University students presented their products in the fields of media, politics and conflict (blogs, videos, etc.), which they worked on during three days with project partners. In the final part of the conference, students were awarded by certificates.
The next working meetings within the framework of the project are scheduled for September 24-27, in Armenia, Gyumri, in which the students Revaz Chitanava, Tekla Zghudadze and Ani Meladze from Caucasus School Media and Caucasus School of Governance will take part.