სემინარი - „ციფრული ტრანსფორმაცია ლოგისტიკისა და მიწოდების ჯაჭვში“
7 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, გაიმართა სემინარი ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამით დაინტერესებული სტუდენტებისა და აპლიკანტებისთვის, თემაზე: „ციფრული ტრანსფორმაცია ლოგისტიკასა და მიწოდების ჯაჭვში“.
ღონისძიება ჩაატარეს: TH Wildau-ის გამოყენებითი მეცნიერებების ტექნიკური უნივერსიტეტის კვლევითი ჯგუფის სატრანსპორტო ლოგისტიკის პროფესორმა და დოქტორმა - ჰერბერტ ზონთაგი, TH Wildau-ის გამოყენებითი მეცნიერებების ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორმა - მაიკლ მიულერმა, TH Wildau-ის უნივერსიტეტის პროფესორმა და დოქტორმა - მაიკლ დიუკმა და TH Wildau-ის უნივერსიტეტის დოქტორმა - ანდრეას დუდლიკმა და ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამის ხელმძღვანელმა და ლოგისტიკის ასოციაციის თავმჯდომარემ - გიორგი დობორჯგინიძემ.
სემინარზე განხილეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა: მთავარი თემის ირგვლივ არსებული გამოწვევები და სამომავლო პერსპექტივები, ასევე ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის სასწავლო გეგმა და შესაძლებლობები, რომელსაც პროგრამა სტუდენტებს სთავაზობს.
ღონისძიება წარიმართა ინტერაქციულ რეჟიმში, რამაც მონაწილეებს მისცა საშუალება დაესვათ მათთვის საინტერესო კითხვები და მიეღოთ ამომწურავი პასუხები. ასევე, შეხვდნენ TH Wildau-ის პროფესორებს და უშუალოდ მათგან მიიღეს ინფორმაცია როგორც პროგრამის, ისე ლოგისტიკასა და მიწოდების ჯაჭვის მენეჯმენტში კარიერული პერსპექტივების შესახებ.
სემინარი ჩატარდა TH Wildau-ის და კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის ფარგლებში, რომელიც გასცემს ერთობლივ დიპლომს და ხორციელდება გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD) მხარდაჭერით და საქართველოს ლოგისტიკის ასოციაციასთან (GLA) თანამშრომლობით.

On May 7, in the conference hall of Caucasus University, a seminar was held for students and applicants interested in a joint master's program in digital logistics management, on the topic: "Digital Transformation in Logistics and Supply Chain".
The speakers were: Herbert Sonntag - Research group transport logistics lecturer and PhD, Technical University of Applied Sciences, TH Wildau; Michael Müller - Professor at the Technical University of Applied Sciences Wildau; Michael Herzog - Professor; Andreas Dudlik - PhD, University of TH Wildau; and Giorgi Doborjginidze - the Head of the Master Program in Digital Logistics Management and Chairman of the Logistics Association.
The seminar discussed issues such as: challenges and future prospects of the main topic, as well as the curriculum of the joint master's program in digital logistics management and the opportunities the program offers to students.
The event was held in an interactive mode, which allowed the participants to ask interesting questions and receive comprehensive answers. They also met with TH Wildau professors and received information directly from them about the program and career prospects in both and logistics and supply chain management.
The seminar was held within the framework of the joint master's program in Digital Logistics Management by TH Wildau and Caucasus School of Technology, which issues a joint diploma and is supported by the German Academic Exchange Service (DAAD) and is in collaboration with the Georgian Logistics Association (GLA).