17 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიური წერის ცენტრის ორგანიზებით, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა სიმონ ჯანაშიამ ჩაატარა ვებინარი თემაზე: საუნივერსიტეტო დისტანციური და შერეული სწავლების დაგეგმვა და განხორციელება.
სიმონ ჯანაშიამ ისაუბრა შინაარსის, დავალებების, სინქრონული და ასინქრონული სასწავლო პროცესის დაგეგმვის შესახებ. მან ასევე იმსჯელა სტუდენტთა მოტივაციის გამომწვევ ფაქტორებსა და მათი შეფასების საკითხებზე. მომხსენებელმა მიმოიხილა ისეთი ინსტრუმენტები, რომლებშიც დისკუსიების წარმართვის, უკუკავშირის გაცემისა და აკადემიური კეთილსინდისიერების დაცვის მეტი შესაძლებლობებია.
მნიშვნელოვანია, რომ უნივერსიტეტს აქვს შემუშავებული აკადემიური კეთილსინდისიერების კოდექსი ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ პროექტის - „აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლებისთვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (INTEGRITY)“ ფარგლებში.
ვებინარი წარიმართა ინტერაქტიული ფორმატით, მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ ესაუბრათ საკუთარ გამოცდილებაზე, კერძოდ, იმ გამოწვევებზე, რაც მათ პანდემიის დროს ონლაინ ლექციების ჩატარების დროს ჰქონდათ.

On July 17, Caucasus University Associate Professor Simon Janashia, with the help of Caucasus University Academic Writing Center, organized a webinar: Planning and Implementing Distance and Mixed Teaching at University.
Simon Janashia talked about content, assignments, synchronous and asynchronous learning process planning. He also discussed the factors that motivate students and the issues with assessment. The speaker reviewed tools that provide greater opportunities for conducting discussions, providing feedback, and safeguarding academic integrity.
It is important that the University has developed a Code of Academic integrity in the framework of the Erasmus + project funded by the European Commission - "Academic integrity for Quality Education in Georgian Higher Education Institutions (INTEGRITY)".
The webinar was conducted in an interactive format, participants were able to talk about their experiences, in particular, the challenges they faced in conducting online lectures during the pandemic.