კავკასიის უნივერსიტეტში სტარტაპ Rebut–ის პრეზენტაცია გაიმართა
კავკასიის უნივერსიტეტში, ინოვაციური სოციალური პლატფორმის - Rebut-ის პრეზენტაცია გაიმართა, რომელიც წარმოადგენს პირველ ონლაინ სივრცეს სტრუქტურირებული ვიდეო დებატებისთვის. მისი მიზანია ხელი შეუწყოს ცივილური, არგუმენტირებული და მაღალი სტანდარტის დისკუსიების კულტურის განვითარებას ციფრულ გარემოში.
პლატფორმა დაფუძნებულია კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულის, მიხეილ ჯანელიძის მიერ, რომელიც აქტიურად თანამშრომლობს კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრთან.
ღონისძიებას დაესწრო კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია, რომელმაც შეხვედრის განმავლობაში განიხილა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები და შესაძლო ერთობლივი ინიციატივები, რითაც კიდევ ერთხელ ხაზი გაუსვა უნივერსიტეტის უწყვეტ მხარდაჭერას ინოვაციური იდეებისა და  მეწარმეობის მიმართ.
წარდგენისას სტარტაპის დამფუძნებელმა მონაწილეებს გააცნო პლატფორმის ძირითადი მახასიათებლები, ხედვა და განვითარების სამომავლო გეგმები. ღონისძიების ფარგლებში სტუდენტებს ჰქონდათ შესაძლებლობა ჩართულიყვნენ მიკრო-ბეტა ტესტირების პროცესში.

Caucasus University hosted the presentation of Rebut, an innovative social platform that represents the first online space for structured video debates. The platform aims to foster a culture of civil, reasoned, and high-quality discussions in the digital environment.
Rebut is founded by Caucasus University alumnus Mikheil Janelidze, who actively collaborates with the University’s Innovation and Entrepreneurship Center.
The event was attended by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, who, during the meeting, discussed future cooperation opportunities and potential joint initiatives with the founder, once again emphasizing the University’s continuous support for innovative ideas and entrepreneurship.
During the presentation, the founder introduced the audience to the platform’s key features, vision, and development roadmap. As part of the event, students also had the opportunity to participate in the micro-beta testing process, exploring the platform’s functionalities firsthand and contributing to its improvement.