17 თებერვალს, პლაგიატის შესახებ, სტუდენტური კონკურსის გამარჯვებულები გამოვლიდნენ. კონკურსის ნახევარფინალში კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები მოხვდნენ:
შერმადინ ოსაძე - CSB
მარიამ ჭყონია - CSB
გიორგი ხმელიძე - CSB
ანა სურმანიძე - CSG
გიორგი კოტრიკაძე - CSG
პლაგიატის შესახებ სტუდენტური პოსტერების კონკურსი, პროექტის „აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისთვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში (INTEGRITY)“ ფარგლებში მიმდინარეობდა.
INTEGRITY ევროკავშირის მიერ, ერაზმუს პლუსის, ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, დაფინანსებული პროექტია. მისი მიზანია საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სწავლა-სწავლებისა და შეფასების ხარისხის განვითარება, აკადემიური კეთილსინდისიერების პრინციპების დაცვით.
პროექტი მიზნად ისახავს შეიმუშაოს ისეთი პოლიტიკა და მექანიზმები, რომლებიც ხელს შეუწყობს პლაგიატის შემთხვევების გამოვლენას, პრევენციასა და აღმოფხვრას ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში.
პროექტი, რომლის კოორდინატორიც ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტია, ხორციელდება თორმეტ ქართულ უმაღლეს სასწავლებელთან, წამყვან უცხოურ საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა და სამთავრობო სტრუქტურებთან თანამშრომლობით.

Student competition on plagiarism
The winners of the student competition on plagiarism were announced on February 17. The following students of Caucasus University are in the semifinals of the competition:
• Shermadin Osadze - CSB
• Mariam Chkonia - CSB
• Giorgi Khmelidze - CSB
• Ana Surmanidze - CSG
• Giorgi Kotrikadze – CSG
Student Poster Competition on plagiarism was held in the framework of the project "Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)".
INTEGRITY is a project funded by the European Union within the framework of Erasmus Plus 2017 Institutional Development Grant Competition. It aims to develop the quality of teaching and learning in higher education institutions of Georgia, in accordance with the principles of academic integrity.
The project aims to develop policies and mechanisms to help detect, prevent and eliminate plagiarism in Georgian higher education institutions.
The project, coordinated by Ilia State University, is being implemented in collaboration with twelve Georgian universities, leading foreign educational institutions and government agencies.