24 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა დეზინფორმაციასა და პროპაგანდასთან ბრძოლის შემაჯამებელ შეხვედრას, რომელიც ჭავჭავაძის ცენტრის ორგანიზებითა და NATO-ის სახალხო დიპლომატიის განყოფილების მხარდაჭერით,ჭავჭავაძის ცენტრის პროექტის, “წინა ხაზზე - დავამარცხოთ დეზინფორმაცია საქართველოში” ფარგლებში მოეწყო.
ღონისძიებაში, სხვადასხვა ასაკის 30-მდე ადამიანმა მიიღო მონაწილეობა, ტრენინგისას ცენტრის მკვლევარები და მოწვეული ექსპერტები მონაწილეებს ესაუბრნენ დეზინფორმაციის ამოცნობასა და მასთან ეფექტიანი ბრძოლის მეთოდებზე.
მონაწილეებს გადაეცათ ცენტრის მიერ საგანგებოდ ამ პროექტისთვის გამოცემული პროპაგანდასთან ბრძოლის პრაქტიკული გზამკვლევი. დღის ბოლოს გაიმართა სიმულაციური თამაში, ხოლო ღონისძიების დასასრულს, მონაწილეებს გადაეცათ კურსის გავლის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.

On November 24, Caucasus University held a summary meeting on the fight against disinformation and propaganda. This event was organized by the Chavchavadze Center and received support from the NATO Public Diplomacy Department, as part of the Chavchavadze Center's project titled "On the Front Line - Defeat Disinformation in Georgia."
About 30 people of different ages took part in the event. During the training, the center's researchers and invited experts talked to the participants about identifying disinformation and effective methods of combating it.
Participants received a practical guide on countering propaganda issued by the center specifically for this project. The event concluded with a simulation game, and attendees were presented with certificates confirming completion of the course.