კავკასიის უნივერსიტეტის საუკეთესო პრაქტიკა SQUIRE საერთაშორისო კონფერენციაზე
12 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორმა, ისტორიის დოქტორმა გურანდა ჭელიძემ მონაწილეობა მიიღო „მესამე მისიის ხარისხისა და შესაბამისობის განვითარება ქართულ უნივერსიტეტებში” (SQUARE) საერთაშორისო კონფერენციაში “SQUIRE - Addressing 3rd Mission in Universities: local and Global”.
კონფერენციაზე წარდგენილი მოხსენება შეეხო უნივერსიტეტის მესამე მისიის საუკეთესო პრაქტიკას - ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლაში განხორციელებულ Erasmus+ ჟან მონეს პროექტს “ევროპული სწავლების სამკუთხედი” (TEESS), მიღებულ შედეგებსა  და რეკომენდაციებს, სამომავლო გეგმებს გრძელვადიან პერსპექტივაში.

The best practices of Caucasus University at the SQUARE international conference
On December 12, Professor Guranda Chelidze from the School of Humanities and Social Sciences at Caucasus University, Doctor of History, participated in the international conference "SQUARE - Addressing 3rd Mission in Universities: Local and Global."
The report presented at the conference focused on the best practices of the university's third mission - the Erasmus+ Jean Monnet project "Triangle Effect of European Studies at schools" (TEESS) implemented at the School of Humanities and Social Sciences. The presentation covered the project's results, recommendations, and outlined future long term plans.