28 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტს ერევნის მხითარ სებასტაცის სახელობის საგანმანათლებლო კომპლექსის მოსწავლეები და წარმომადგენლები ესტუმრნენ.
ვიზიტი სომხეთის საელჩოს შუამავლობით განხორციელდა, რომლის ფარგლებშიც სტუმრები შეხვდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს - კახა შენგელიას.
გაეცვნენ უნივერსიტეტის ისტორიას, ასევე, ტრადიციულად, ჩაუტარდათ კამპუს ტური, რამაც მათ საშუალება მისცა, დაეთვალიერებინათ უნივერსიტეტის ინფრასტრუქტურა, გარემო და ის სტუდენტური სივრცეები, სადაც CU-ის მოსწავლეები პრაქტიკულ სამუშაოებს ასრულებენ.
აღსანიშნავია, რომ მხითარ სებასტაცის კომპლექსი ერთ-ერთია სომხეთში მოქმედი სკოლებიდან, სადაც ქართული ენის სასწავლო პროგრამა აქვთ.

On March 28, Caucasus University was visited by students and representatives of the Mkhitar Sebastatsi Educational Complex of Yerevan.
The visit was carried out through the mediation of Embassy of the Republic of Armenia. Within the framework of the visit, the guests met the president of the Caucasus University - Kakha Shengelia.
They learned about the history of the Caucasus University. As usual, they were given a campus tour, which allowed them to see the university's infrastructure, environment and the student spaces where CU students do practical work.
It should be noted that the Mkhitar Sebastatsi Educational Complex is one of the schools operating in Armenia, where they have a Georgian language curriculum.