4 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის პროგრამის სტუდენტებისთვის გასვლითი ტური მოეწყო ღვინის მუზეუმში, რომელიც განხორციელდა ტურიზმის სკოლის სასწავლო კურსის „ღვინის ტურიზმის“ ფარგლებში.
სტუდენტებმა დაათვალიერეს ღვინის მუზეუმი, გაეცნენ მისი დაარსების ისტორიას, ასევე მიიღეს მნიშვნელოვანი ინფორმაცია ქართული ვაზის, ღვინის, საღვინე ჭურჭლისა და ღვინის დაყენების პროცესთან დაკავშირებული საკითხების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ მუზეუმი ძველ თბილისში, ისტორიული „ქარვასლის“ შენობის ქვეშ მდებარეობს, რომელიც რამდენიმე გვირაბით თბილისის ისტორიულ შენობებს უკავშირდება.
გასვლით ტურს ორგანიზება გაუწია ტურიზმის სკოლის ასოცირებულმა პროფესორმა, ლევან წიქარიშვილმა და სკოლის ადმინისტრაციამ.

On December 4, an outing tour to the wine museum was organized for students of the Caucasus University tourism program as part of the study course "Wine tourism".
Students visited the wine museum, got acquainted with the history of its establishment, and also received important information about issues related to Georgian vines, wine, wine vessels, and the winemaking process.
It should be noted that the museum is located in Old Tbilisi, under the historical "Carvasla" building, which is connected to the historical buildings of Tbilisi by several tunnels.
The tour was organized by the associate professor of the Tourism School, Levan Tsikarishvili and the school's administration.