8 ოქტომბერს, ტურიზმის პროგრამის პირველკურსელებისთვის, გასვლითი ტური მოეწყო ილია ჭავჭავაძის ლიტერატურულ-მემორიალურ მუზეუმში.
სტუდენტებმა დაათვალიერეს ილია ჭავჭავაძის მემორიალური ნივთები, ასევე მიიღეს ინფორმაცია იმ ეპოქის შესახებ, რომელშიც ჭავჭავაძე მოღვაწეობდა.
აღსანიშნავია, რომ მუზეუმი 1984 წელს დაფუძნდა, მისი რეაბილიტაცია 2021 წელს დასრულდა, რის შედეგადაც მივიღეთ თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი მუზეუმი, რომლის მიმართ ინტერესი მზარდია.
ტურიზმის სკოლის სტუდენტებმა ორ საათიანი ექსკურსიის ფარგლებში ყველა ის მნიშვნელოვანი ინფორმაცია მიიღეს რაც მუზეუმს და ილიას მოღვაწეობას უკავშირდებოდა.
გასვლით ტურს ორგანიზება გაუწია კავკასიის ტურიზმის სკოლამ, ორგანიზების ნაწილში ჩართული იყო სკოლის დეკანი დიკო კოპალეიშვილი და პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი თორნიკე ფურცელაძე.

On October 8, an outing tour to the Literary-Memorial Museum of Ilia Chavchavadze was organized for the tourism program's freshmen.
Students viewed the memorial items of Ilia Chavchavadze, and also received information about the era in which Chavchavadze worked.
It should be noted that the museum was founded in 1984, and its rehabilitation was completed in 2021, resulting in a museum equipped with modern technologies, in which interest is growing.
During the two-hour excursion, the students of the School of Tourism received all the important information related to the museum and Ilia's work.
The tour was organized by the Caucasus School of Tourism, the dean of the school Diko Kopaleishvili and the administrative director of programs Tornike Furtseladze were involved in the organization of the outing.