19-21 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ საბერძნეთის დასავლეთ მაკედონიის უნივერსიტეტის (University of Western Macedonia) დელეგაციას უმასპინძლა.
დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ:პანაიოტის სარიგიანიდისი(Panagiotis Sarigiannidis),ITHACA ლაბორატორიის დირექტორი, MetaMind Innovations-ის თანადამფუძნებელი,დასავლეთ მაკედონიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, ალექსანდრა გიოლა გენი( Alexandra Giola Genni), ევროკავშირის პროექტის მენეჯერი, ილიას სინიოსოღლუ (Ilias Siniosoglou) დასავლეთ მაკედონიის უნივერსიტეტის მკვლევარი და ევროკავშირის პროექტის მენეჯერი.
ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან კახა შენგელიასთან, ვიცე პრეზიდენტთან ბორის ლეჟავასთან, ტექნოლოგიების სკოლის დეკანთან, შოთა ნიჟარაძესთან, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორთან ქეთი კარბაიასთან და პრეზიდენტის თანაშემწესთან საერთაშორისო ურთიერთობებში, ამინ ნაგელიანთან.
შეხვედრაზე მხარეები შეთანხმდნენ ურთიერთთანამშრომლობის გაძლიერებაზე, კერძოდ ევროკავშირის დაფინანსებული პროექტების ერთობლივად განხორციელებაზე, აგრეთვე სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალის მობილობის შესაძლებლობაზე.
აღსანიშნავია, რომ ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრები განხორციელდა საქართველოს სამთვრობო და კერძო უწყებების წარმომადგენლებთანაც.

On July 19-21, Dr. Kakha Shengelia, the president of Caucasus University, hosted the delegation from the University of Western Macedonia in Greece.
The memebers of the delegation were: Panagiotis Sarigiannidis, Director of ITHACA Lab, Co-founder of MetaMind Innovations P.C., Associate Prof. University of Western Macedonia; Alexandra Giola Genni, EU Project Manager; Ilias Siniosoglou, Research Associate at University of Western Macedonia and EU Project Manager.
Within the framework of the visit, a meeting was held with the president of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, Vice President Boris Lezhava, Dean of the School of Technology, Shota Nizharadze, Director of the Department of International Relations, Keti Karbaia, and Assistant to the President in International Relations, Amin Nagelian.
At the meeting, the parties agreed on strengthening mutual cooperation, in particular, the joint implementation of EU-funded projects, as well as the possibility of mobility of students and academic staff.
It should be noted that, within the framework of the visit, business meetings were held with the representatives of the state and private agencies of Georgia.