20 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის და კარიერული განვითარების და დასაქმების ხელშეწყობის სამსახურის ორგანიზებით, უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, გაიმართა შეხვედრა ,,სასტუმროს 5 თვიანი ანაზღაურებადი ტრენინგის' შესახებ, USAID-ის და AMCHAM-ის წარმომადგენლებთან.
პროგრამის მიზანია, ხელი შეუწყოს საქართველოში სტუმარ - მასპინძლობის საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვას და უზრუნველყოს კვალიფიციური პერსონალის გადამზადება შესაბამისი მოთხოვნების გათვალისწინებით.
დაინტერესებული პირებს გააცნეს უნიკალური შესაძლებლობები, რომლიც მონაწილეებს ხელს შეუწყობთ პროფესიულ ზრდასა და წარმატებულ კარიერაში.
ტრენინგის სასწავლო პროგრამა, წარმოადგენს ოქროს სტანდარტს სტუმარ - მასპინძლობის სფეროსთვის და როგორც წესი, განკუთვნილია საერთაშორისო ბრენდის სასტუმროების პერსონალისთვის.
პროექტის მიზანია, გადამზადებული მონაწილეების დასაქმების ხელშეწყობა, ტრენინგის დასრულების შემდგომ ჩატარდება დასაქმების ფორუმი, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებენ საქართველოს წამყვანი ორგანიზაციები. სტუდენტებს მიეცემათ საშუალება დასაქმდნენ სხვადასხვა ორგანიზაციულ სექტორში.

Meeting with representatives of USAID and AMCHAM
On December 20, a meeting about "5-month paid hotel training" with representatives of USAID and AMCHAM was held in the Caucasus University conference hall, organized by Caucasus Tourism School and Career Development and Employment Promotion Service.
The purpose of the program is to promote the introduction of international hospitality standards in Georgia and to ensure the training of qualified personnel considering the relevant requirements.
The interested parties were introduced to unique opportunities that will help the participants in their professional growth and successful career.
The training curriculum is the gold standard for the hospitality industry and is typically designed for international brand hotel staff.
The goal of the project is to promote the employment of the trained participants, after the completion of the training, an employment forum will be held, in which the leading organizations of Georgia will participate. Students will be given the opportunity to be employed in various organizational sectors.