24 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში „ლიბრარეა“, ჟურნალის - "ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია" - მე-6 ნომრის პრეზენტაცია გაიმართა.
ღონისძიებას წარუძღვნენ: თენგიზ ვერულავა - ჟურნალის მთავარი რედაქტორი, მედიცინის დოქტორი, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი; გიორგი მახარაშვილი - კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინის და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლის დეკანი; ნინო მაჩურიშვილი - კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი.
პრეზენტაციაზე ჟურნალის ირგვლივ განხილული იყო ისეთი საკითხები, როგორებიცაა: ჯანდაცვის პოლიტიკის, ჯანდაცვის ეკონომიკის და ჯანდაცვის სოციოლოგიის მიმართულებებით სამეცნიერო კვლევების ხელშეწყობა, კვლევათა დონის ამაღლება და განვითარება, სამეცნიერო მიღწევების პოპულარიზაცია; ახალგაზრდა მკვლევრებისა და მეცნიერებისათვის ხელის შეწყობა მათი სამეცნიერო შესაძლებლობების გამოვლენაში; სპეციალისტებისათვის შესაძლებლობის მიცემა, გამოთქვან თავიანთი მოსაზრებები ქვეყანაში და მის ფარგლებს გარეთ პოლიტიკის, ჯანდაცვის ეკონომიკის და ჯანდაცვის სოციოლოგიის სფეროებში მიმდინარე პროცესებთან დაკავშირებით.
ღონისძიება ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, დამსწრე აუდიტორიამ ამომწურავი პასუხები მიიღო მათთვის მნიშვნელოვან და საინტერესო საკითხებზე.

On November 24, the presentation of the 6th issue of the magazine "Health Policy, Economics and Sociology" was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
The event was led by: Tengiz Verulava - editor-in-chief of the magazine, doctor of medicine, professor of Caucasus University; Giorgi Makharashvili - Dean of the Caucasus University School of Medicine and Healthcare Management; Nino Machurishvili - Head of the Research Promotion Department of Caucasus University.
During the presentation, topics like the following were covered: Promotion of scientific research in the directions of health policy, health economy and health sociology, raising the level of research and development, popularizing scientific achievements; To support young researchers and scientists in revealing their scientific abilities; Providing an opportunity for specialists to express their opinions regarding current processes in the fields of politics, health economics and health sociology in the country and abroad.
The event was held in an interactive mode, the audience received comprehensive answers to important and interesting issues for them.