1-ელ დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის, ისტორიის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები, პროგრამის აკადემიურ ხელმძღვანელთან, პროფესორ დავით თინიკაშვილთან და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან ერთად, საქართველოს ეროვნულ მუზეუმში იმყოფებოდნენ.
სტუდენტებმა დაათვალიერეს შემდეგი ექსპოზიციები: არქეოლოგიური საგანძური, კავკასიის ბიომრავალფეროვნება, ქვის ხანის საქართველო, საბჭოთა ოკუპაციის ამსახველი ექსპოზიცია, ნუმიზმატიკის მდიდარი კოლექცია, ოქროსა და ვერცხლის ნატიფი სამკაულები ანტიკური კოლხეთიდან.
მსგავსი ხასიათის გასვლითი ლექციები ისტორიის პროგრამის სტუდენტებისთვის უკვე ტრადიციას წარმოადგენს და მომავალშიც გაგრძელდება.

Visit to the National Museum
On December 1, students from the Caucasus University School of Humanities and Social Sciences undergraduate history program, along with the program's academic head, Professor Davit Tinikashvili, and school administration representatives, visited the National Museum of Georgia.
Students saw the following exhibits: archaeological treasures, biodiversity of the Caucasus, Stone Age Georgia, an exhibit depicting the Soviet occupation, a rich collection of numismatics, and fine gold and silver jewelry from ancient Kolkheti.
Similar outdoor lectures are already a tradition for thr students of the history program and will continue in the future.