პარტნიორი უნივერსიტეტების წამომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
13-17 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
მობილობები განხორციელდა Erasmus+ ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში.
გაცნობითი შეხვედრები გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრების მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე. ამასთან, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმრებს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი საგანმანათლებლო და საერთაშორისო პროგრამების, ასევე უნივერსიტეტის მიღწევების შესახებ.
ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა უმასპინძლა ბურდურის მეჰმედ აქიფ ერსოის უნივერსიტეტის, თურქეთი, წარმომადგენლებს, გიულშაჰ საღლამსა და აჰმედ ჯუმურ აქინს.
ასევე, ერაზმუს+ მობილობის ფარგლებში დეპარტამენტმა უმასპინძლა პავოლ იოზეფ შაფარიკის სახელობის კოშიცეს უნივერსიტეტის, სლოვაკეთი, სამართლის ფაკულტეტის წარმომადგენელს, რენატა ბაჩაროვას, რომლისთვისაც გაიმართა გაცნობითი შეხვედრა კავკასიის სამართლის სკოლის წარმომადგენლებთან. კავკასიის სამართლის სკოლის მხრიდან შეხვედრას ესწრებოდნენ ხათუნა კაკაბაძე, კავკასიის სამართლის სკოლის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი; ხათუნა ბურკაძე, კავკასიის სამართლის სკოლის აფილირებული პროფესორი; ირაკლი შამათავა, კავკასიის სამართლის სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი და სამეცნიერო ჟურნალის მთავარი რედაქტორი; ასევე ქრისტინე ქარდავა, კავკასიის სამართლის სკოლის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელი.
აღსანიშნავია, რომ უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი მობილობა განხორციელდა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მონაწილეობით, რაც პარტნიორ ინსტიტუციებს შორის საერთაშორისო თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებას უწყობს ხელს.

Visit of Representatives from Partner Universities to Caucasus University
On July 13–17, the International Relations Department of Caucasus University hosted representatives from partner universities.
The mobilities were carried out within the framework of the Erasmus+ Staff Mobility Programme.
Introductory meetings were held with representatives of the International Relations Department of Caucasus University. During the meetings, the parties discussed the existing cooperation between the universities. In addition, the department representatives introduced the guests to the educational and international programmes offered at the university, as well as its key achievements.
Within the framework of the administrative staff mobility programme, the International Relations Department of Caucasus University hosted Gülşah Sağlam and Ahmet Cumur Akın, representatives of Burdur Mehmet Akif Ersoy University, Türkiye.
Furthermore, under the Erasmus+ mobility programme, the department hosted Renáta Bačárová, a representative of the Faculty of Law at Pavol Jozef Šafárik University in Košice, Slovakia. As part of her visit, an introductory meeting was organized with representatives of the Caucasus School of Law. The meeting was attended by Khatuna Kakabadze, Administrative Director of the Undergraduate Educational Programmes of the Caucasus School of Law; Khatuna Burkadze, Affiliated Professor of the Caucasus School of Law; Irakli Shamatava, Affiliated Associate Professor of the Caucasus School of Law and Editor-in-Chief of the Scientific Journal; and Kristine Kardava, Head of the Research Center of the Caucasus School of Law.
It is noteworthy that, within the framework of the existing cooperation between the universities, numerous mobility activities have been carried out with the participation of Caucasus University students and academic staff, further strengthening international cooperation between the partner institutions.