ყაზახეთის რესპუბლიკის მეცნიერებისა და უმაღლესი განათლების სამინისტროს საინფორმაციო და გამოთვლითი ტექნოლოგიების ინსტიტუტის წარმომადგენლები, კაპალოვა ნურსულუ - ინფორმაციული უსაფრთხოების ლაბორატორიის ხელმძღვანელი, ალღაზი კუნბოლატი (მკვლევარი) და საკამ კაირატი (მკვლევარი) კავკასიის უნივერსიტეტს ესტუმრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, ინფორმაციული ტექნოლოგიების ინსტიტუტის წევრები შეხვდნენ კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის დეკანს შოთა ნიჟარაძეს და კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერუსაფრთხოების ცენტრის დირექტორს მაქსიმ იავიჩს.
სტუმრებმა დაათვალიერეს კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსი და ინფრასტრუქტურა, განიხილეს მომავალი ერთობლივი პროექტებისა და ურთიერთთანამშრომლობის საკითხები.

The representatives of the Institute of Information and Computational Technologies of the Ministry of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan Kapalova Nursulu - the Head of the Laboratory of Information Security, Algazy Kunbolat (Researcher) and Sakam Kairat (Researcher) visited Caucasus University.
During the visit, Members of the Institute of Information Technologies had a meeting with Shota Nizharadze - the Dean of Caucasus School of Technologies and Maksim Iavich - the Director of the Cyber Security Center, Caucasus University.
The guests visited the campus and infrastructure of the Caucasus University, discussed future joint projects and issues of mutual cooperation.