საფრანგეთის დელეგაციის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
1 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ფრანგული ინსტიტუტისა და Campus France-ის წარმომადგენლებს, აგრეთვე საფრანგეთის წამყვან ბიზნესის, ტურიზმისა და დიზაინის უნივერსიტეტებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტთან ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუასთან. შეხვედრას უნივერსიტეტის მხრიდან ასევე ესწრებოდნენ საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი ქეთევან კარბაია და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ანი თავართქილაძე.
ფრანგული დელეგაციის წევრებს შორის იყო ISC Paris, რომელთანაც კავკასიის უნივერსიტეტს წარმატებული თანამშრომლობა აკავშირებს.
VATEL Bordeaux-ის, SKEMA Business School-ის, EM Strasbourg-ისა და Brassart–GEDH-ის წარმომადგენლები დეტალურად გაეცნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესთან დაკავშირებულ საკითხებს და განიხილეს პოტენციური თანამშრომლობის შესაძლებლობები.
CU უკვე 25 წელზე მეტია აქტიურად თანამშრომლობს  საფრანგეთის 30 მდე წამყვან უნივერსიტეტებსა და ორგანიზაციებთან გაცვლითი და ერთობლივი პროგრამების მიმართულებით, ასევე Erasmus+ პროგრამების ფარგლებში, რაც ხელს უწყობს უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესს და სტუდენტებს აძლევს შესაძლებლობას მიიღონ საერთაშორისო გამოცდილება, განივითარონ პროფესიული და აკადემიური უნარები და გააფართოონ გლობალური ქსელი.

Visit of the French Delegation to Caucasus University
On April 1, Caucasus University hosted representatives of the French Institute and Campus France, as well as leading French universities in the fields of business, tourism, and design.
Within the framework of the visit, a working meeting was held with the Vice President of Caucasus University for Internationalization, Irena Melua. The meeting was also attended by the Director of the International Relations Department, Ketevan Karbaia, and the Deputy Director of the International Relations Department, Ani Tavartkiladze.
Among the members of the French delegation was ISC Paris, with which Caucasus University maintains a successful partnership.
During the meeting, representatives of VATEL Bordeaux, SKEMA Business School, EM Strasbourg, and Brassart - GEDH were introduced in detail to the internationalization processes of Caucasus University and discussed opportunities for future cooperation.
For more than 25 years, CU has been actively collaborating with up to 30 leading French universities and organizations through exchange and joint programs, as well as within the framework of Erasmus+ programs. This cooperation supports the university’s internationalization process and provides students with opportunities to gain international experience, develop professional and academic skills, and expand their global network.