სიას საერთაშორისო უნივერსიტეტის პრეიზდნეტის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
8 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, სიას საერთაშორისო უნივერსიტეტის პრეზიდენტს, შონ ჩენს უმასპინძლა.
პროფესორი ჩენი, ამავდროულად არის გაეროს ასოციაციათა მსოფლიო ფედერაციის პრეზიდენტი და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის” შერჩეული პრეზიდენტი.
პროფესორ ჩენთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრობდა სიას უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი  ჯულიან იუ.
ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან, კახა შენგელიასთან, ვიცე-პრეზიდენტთან ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუასთან და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორთან, ქეთევან კარბაიასთან.  შეხვედრაზე მხარეებმა ერთმანეთს გააცნეს ინფორმაცია  უნივერსიტეტების ძირითად მიღწევებზე, ასევე შეთანხმდნენ თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით.
განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა ერთობლივი  პროექტებისა  პროგრამების შექმნაზე, აგრეთვე საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებისთვის სამუშაო/სასწავლო ვიზიტების დაგეგმვაზე.

On November 8, Dr. Kakha Shengelia, the President of Caucasus University, hosted Shawn Chen, the President of Sias International University.
Professor Chen concurrently holds the positions of President of the World Federation of United Nations Associations (WFUNA) and President Elect of the International Association of University Presidents (IAUP).
Julian Yue, the Director of the Office of International Affairs at Sias International University, accompanied Professor Chen during the visit to Caucasus University.
As part of the visit, a meeting took place with Dr. Kakha Shengelia, the President of Caucasus University, Irena Melua, Vice-President for Internationalization, and Ketevan Karbaia, the Director of the International Relations Department. During the meeting, the universities exchanged information about their achievements and reached an agreement to deepen cooperation, particularly in the field of business administration.
During the meeting, special attention was paid to developing programs for collaborative projects, along with planning work/study visits to exchange best practices.