18 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს საფრანგეთის საელჩოს ეკონომიკის სამსახურის წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში ესტუმრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, წარმომადგენლებმა ჰუგო დებრუაზი ( Hugo Debroise) და ქლოე ჩევენე (Chloe Chevenet), კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანს, ელენე ჯღარკავას, პროფესორ ვახტანგ ფარცვანიას და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტეის დირექტორს, ქეთი კარბაიას.
გაცნობითი შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა განიხილეს კვლევითი თანამშრომლობის შესაძლებლობები, არსებული გამოცდილებები და პოტენციური სამომავლო მიმართულებები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ეკონომიკის, ბიზნესის და რეგიონული თანამშრომლობის მიმართულებით კვლევების განხორციელების პერსპექტივებს, მათ შორის საქართველოსა და საფრანგეთს შორის არსებული ეკონომიკური და საგანმანათლებლო ურთიერთობების კონტექსტში.

On December 18, Caucasus University hosted representatives of the Economic Service of the French Embassy as part of a working visit.
During the visit, Hugo Debroise and Chloe Chevenet met with the Dean of the Caucasus Business School, Elene Jgharkava, Professor Vakhtang Partsavania, and the Director of the International Relations Department, Keti Karbaia.
During the introductory meeting, the parties discussed opportunities for research cooperation, existing experience, and potential future areas of collaboration. Particular attention was paid to the prospects for research in the fields of economics, business, and regional cooperation, including within the context of the economic and educational relations between Georgia and France.