19 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, სორბონის უნივერსიტეტის ფილოსოფიის კოლეჯის პრეზიდენტს პიერ-ანრი ტავუაიო (Pierre-Henri Tavoillot) და ასოცირებულ პროფესორს ჟან-კასიენ ბიიეს (Jean-Cassien Billier) უმანპინძლა.
სორბონის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრობდა ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის კოორდინატორი დავიდ ტერტრი (David Teurtrie) და საფრანგეთის საელჩოს წარმომადგენლები: ელეონორ გარნიე (Eléonore GARNIER) და მიჰაილ პრესლ (Mihail Presle).
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან კახა შენგელიასთან და ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეციერებათა სკოლის დეკანთან დავით ნატროშვილთან.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის შესაძლებლობები, ასევე შეთანხმდნენ სამომავლოდ ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე.
მნიშველოვანია, რომ პარიზის სორბონის უნივერსიტეტი ერთ-ერთი უძველესი და წარმატებული უმღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაა ევროპაში.

On February 19, President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia hosted Pierre-Henri Tavoillot, President of the Sorbonne University College of Philosophy, and Associate Professor Jean-Cassien Billier.
Along with representatives of the Paris-Sorbonne University, Caucasus University was visited by French-Georgian University Coordinator, David Teurtrie and representatives of the French Embassy: Eléonore Garnier and Mihail Presle.
Within the framework of the visit, a work meeting was held with the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia and the Dean of Caucasus School of Humanities and Social Sciences, Davit Natroshvili.
During the meeting the parties discussed the possibilities of cooperation and agreed on the implementation of joint projects in the future.
It is notable that Paris-Sorbonne University is one of the oldest and most successful educational institutions in Europe.